Sahte para kontrol cihazları çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle market grupları, tekstil mağazaları gibi para akışının elden olduğu alanlarda kullanılır. Sahte para tespitini , kişinin gözle kontrol etmesi için öncelikle sahte para hakkında bilgi sahibi olması gerekir.
70'li yıllarda sahte para tespiti için kullanılan mor ışık, teknolojinin gelişmesi ile varlığını ve kontrol güvenirliliğini yitirmiştir.
Para kağıdına basılan sahte paralar, özellikle Sahte Türk lirası kontrolünde çok zor ayırım yapılmaktadır. En yeni teknolojiye sahip olan ürünlerimiz uygun fiyatlarla satılmaktadır. Firmamız müşterilerimiz için her türlü teknik destek hizmetini de sunmaktadır.
Sahte Para Tespit Makinesi
Sahte para tespiti için kullanılan cihazlar Dünyada kalitesi kanıtlanmış. Dors ve Double Power firmasının ürünleri tercih edilmektedir. Double Power ürünlerinin Türkiyede satışını yapan Elektro Sistem Ltd.Şti. Kendi markası olan Swat sahte para kontrol cihazlarını markalaştırmıştır.
Dors 230 sahte para kontrol cihazı, 50 ülke parası kontrol özelliği ile rakipsizdir. Dors 200 sahte para kontrol cihazı Sadece Türk lirası sahtesi için tasarlanmış. Özel manyetik mürekkep kontrolü yapmaktadır. Dors 210 modelinde ise USD ve CHF sahte paralarını tespit için özel IR sensörler eklenmiştir. DP para kontrol makinelerinde, sahte para tespiti için MG, UV sensörler kullanılmıştır. DP-2258/led olan model sadece TRL ve EUR sahte para kontrolü için tasarlanmıştır.
Swat DP-2268/Led ve Swat DP-2268/Lcd modelleri 9 ülke parasını kontrol edebilmekle beraber, Led ve Lcd ekran seçeneği ile iki ayrı model olarak üretilmiştir.
Finansal işlemlerde sıfır hata ile hizmet vermektedir. Para kontrol işlemlerini doğru bir şekilde yaparken sahte para türemesi durumunda yazılım desteği sağlamaktadır. Bunun yanında farklı para birimlerini tanıma ve sahte kontrol özelliği de bulunmaktadır.
.