Teknolojinin gelişimiyle birlikte internet ortamının bir hayli yaygınlaşması, bu alanda yeni ve bir o kadar ilginç projelerin de ortaya çıkmasına olanak sağlıyor. Bu ilgi çekici projelerden biri de eSonra? adlı hikaye başlatma sitesidir. Bu proje kapsamında insanlar, akıllarındaki hikayeyi milyonlarca kişiye ulaştırıyor ve böylelikle yazma hayallerini gerçekleştirmiş oluyorlar.

Kıyıda köşede keşfedilmeyi bekleyen o kadar hikaye var ki, bu hikayeler kişilerin cesaret edip başlayamamasından ya da gerekli imkanların oluşmamasından dolayı yok olup gidiyor. İşte eSonra?, sizlere bu cesareti vererek bir hikaye başlatmanızı sağlıyor. Tamamen kendi oluşturduğunuz hikayeleri bu site üzerinde yayınlayıp, diğer insanlar tarafından beğenildiğinizde sizler için birçok şeyin kapısını da açmış olacaksınız. Belki bu ileride sizin bir kitap çıkarmanıza vesile olacak, böylelikle yazarlığın da ilk adımlarını atmış olacaksınız.

Birçok üyenin yerini aldığı eSonra? web adresinde, yazmış olduğunuz hikayenin devamını diğer üyeler de getirebiliyor. Böylelikle ortaya değişik konseptler çıkıyor ve hikayenin işleyişi bir anda farklı boyutlara ulaşabiliyor. Farklı insanların hayal dünyasıyla tanışarak, ufkunuzu genişletme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Ayrıca eSonra? sizlere, kafanızdaki senaryo ne ise, onu güzelce değerlendirip bir kısa film çekmenizi ve daha sonra bu kısa filmi siteye yüklemenize de olanak sağlıyor. Hikayeniz, çektiğiniz bu kısa filmlerle birlikte, sizlerin sinema dünyasına girişinizi hızlandırabilir. Çünkü, yayınladığınız kısa filmler birçok kişinin beğenisine sunulacak, gelen yorumlarla birlikte siz de kendi üzerinizde bir öz eleştiri imkanı bulabileceksiniz.

Site adresi : http://www.esonra.net