Çatı katlarını ama teraslara kolay erişim için kullanılan bir merdiven türü olan çatı merdivene katlanabilme özelliğine sahiptir. Özellikle yer sıkıntısı yaşayan kişiler için son derece kullanışlı bir üründür. Çatı merdiveni kademeli olarak katlanabilme özelliğine sahip olmaktadır. Kademe sayısı merdivenin uzunluğuna göre farklı çeşitte olabilir. Çatı merdivene son derece kaliteli malzemelerden imal edilmiş olup uzun yıllar kullanım ömrüne sahiptir. Merdivenin gövdesi paslanmaz çelik malzemeden üretilmektedir. Merdivenin birleşim noktaları özel işçilik ve titizlikle yapılmakta, merdiven basamakları herhangi bir kayma ihtimaline karşı önlemleri alınmaktadır.


Çatı merdivenini odanızın tavan yüksekliğine göre istenilen boyutta yaptırabilirsiniz. Önce ölçü alındıktan sonra belirlenen ölçüye göre merdiven yapılmaktadır. Çatı merdiveni dörtgen şeklinde ahşap bir kutuya sahiptir. Merdiven kapalı pozisyonda iken bu dikdörtgen kutunun içerisinde bulunmaktadır. Merdiveni kullanmak istediğinizde öncelikle ahşap kutuyu açarak merdiveni kademeli olarak açabilirsiniz. Merdiven açılıp düz bir hale geldikten sonra kullanılmaya hazırdır.


Çatı merdivenlere işiniz bittikten sonra aynı şekilde önce merdiveni katlayıp daha sonra ahşap kutuyu kapatarak merdiveni ortadan kaldırabilirsiniz. Böylelikle yerden tasarruf edebilirsiniz. Merdivenin ahşap kutusu boyalı ve cilalı bir kutudur. Yani kutu kapalı olduğu pozisyonda dekoratif bir görüntü vererek ilave olarak bir boya ya da cila istememektedir.