Yeşil Enerji - EKB - Enerji Kimlik BelgesiTürkiye’nin onlarca farklı vilayetinde ve ilçesinde enerji belgelerinin düzenlenmesi, yalıtım danışmanlığı yapılması ve enerji ile ilgili farklı hizmetlerin oluşturulması adına faaliyetler yürüten Yeşil Enerji firması, Düzce’den Ordu’ya, Kütahya’dan İzmir’e, Elazığ’dan Balıkesir’e, Diyarbakır’dan Sivas’a ve Şanlıurfa’dan Çorum’a kadar hizmet kalitesini ulaştırıyor. Firma bu kadar geniş bir çerçevede hizmet kalitesi sağlıyor.

Yeşil enerji temel olarak çevreye zarar vermeden ve bu konuda duyarlılık ön planda tutularak üretimi gerçekleştirilen enerji türlerini ifade etmektedir. Yenilenebilir enerji olarak da bilinen yeşil enerji içerisinde petrol, kömür ve doğalgaz gibi fosil yakıt türlerinin dışındaki karbon salınımı düşük yakıt çeşitleri bulunur. Ülkemizde bu konuda Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı çalışmalar yürütmektedir.

Birçok yapı içerisinde enerji kimlik belgesi düzenlenmesi gibi verim artırıcı projeler sayesinde de önemli bir hizmet sağlamaktadır. Bu projeler özellikle çok yoğun enerji kullanılan fabrika, alışveriş merkezi, hastane ve ticaret merkezleri için enerji tüketimini azaltmaya yönelik olarak hazırlanan bir projedir.

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan firma, Türkiye genelinde ekb hizmeti vermek üzere faaliyet göstermektedir. Bu kapsamda belge almak isteyen yapı sahipleri firma ile görüşerek, hizmet talebinde bulunabilirler. Firma, Türkiye’nin birçok farklı vilayetinde hizmet standardına sahiptir.

Yeşil Enerji ile İşlemler Daha Kolay

Bakanlık tarafından yetki verilmiş olan yeşil enerji firması sayesinde bu belgeyi alma konusunda yaptığınız başvurular çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanabilir ve kullanılan BEPTR2 gibi sistemlerle işlemleriniz sağlanabilir. Firma, işlemler sonrasında hazırladığı sonucu sisteme işler ve bakanlık tarafından onay verilerek tekrar firmaya ulaştırılır ve firma bu belgeyi tarafınıza yönlendirir. Bu işlemler için web sayfası üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Yeşil Enerji - EKB - Enerji Kimlik Belgesi