Unutmayın güzellik her yaşta mümkündür !
Yoksa siz de 50 yaşınızı aldınız ve aynaya bakınca karalar bağlamaya mı başladınız yüzünüzdeki derin kırışıklıkları görünce ?
Yazımıza kulak verin de gülümsemeye başlayın çünkü ameliyatsız estetik uygulamaları yüzünüzü güldürecek...
Bu yazımızda 50 yaşından sonra Botoks uygulaması hakkında bazı bilgileri paylaşacağım sizinle...
Botoks uygulaması günümüzde estetik konusunda ilk akla gelen kelime haline geldi. Eskiden sadece gelir düzeyi yüksek kişilerin yaptırabildiği Ankara Botoks uygulaması artık her gelir grubundan kişiye hitap ediyor.
"Yüzünüzde derinleşmeye başlayan kırışıklıklar cildinizde kalıcı ve belirgin hale gelmeden önce önleminizi Botoks uygulaması ile alabilirsiniz"
İnsan yaşamında 50 yılı devirdiğinde hem dış etkenler hem kalıtsal özellikler ile yüz bölgesindeki kırışıklıkları daha iyi gözlemlemeye başlar. Elbette 50 yaş almanın cildinizde yarattığı yorgunluğu da hesaba katmalısınız. Bir bakarsınız ki alın çizgileriniz belirginleşmiş, çatık kaş ifadesi yüzünüze oturmuş, kaz ayağı çizgileri dostunuz olmuş sizden ayrılmıyorlar !
Yok yok o kadar da karamsarlığa kapılmaya gerek yok. Elbette konunun uzmanı bir doktora danıştığınızda size birazdan söyleyeceklerimi anlatacaktır ama ben de buradan okumak isteyenler için yazmak istedim.
Önce yüzünüzde bu 50 yıllık yaş alma diliminde neler olduğunu açıklayayım. Öncelikle güneş cildinizde kalıcı hasarlar bırakmaya başlamıştır muhtemelen. Bunlara ek olarak cildinizin kollajen ve elastin seviyelerinin de azalmaya başlamasıyla aynalara biraz kırgınlık duymaya başlamış olabilirsiniz. Yüz bölgesinde bazı sarkmalar görülmesi de işin cabası belki de.
Unutmadan eklemeliyim ki, menopoz süreci de cildinizi olumsuz etkiler. Çünkü östrojen seviyeniz azalınca cildiniz nemi daha zor tutar, daha hızlı kurur ve kolay kırışabilen bir yapıya dönüşür.
Hele bir de sigara içiyorsanız cildiniz için biraz önce bahsettiğim olumsuz etkilerin artacağından emin olabilirsiniz.
Bu süreçte cildinize küsmeyin !
O sizin için elinden gelen yenilenme çabasını gösteriyor ama büyük ihtimalle desteğe ihtiyacı var. Cildinizi olabildiğince nemli tutmak işin birinci kuralıdır. Elbette başka bazı destekler de var ki, onları başka yazılarımda sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım.
Peki hangi durumlarda bahsettiğim 50'li yaşlarda Botoks uygulamasına ihtiyaç olur onları açıklayayım sizlere :
Yüz bölgenizdeki kırışıklıklar artık son derece belirgin olmaya başlamışsa,
Güneşin etkilerini her aynaya baktığınızda üzüntüyle görüyorsanız,
Menapoza girmiş ve cildiniz iyice kurumaya başlamışsa,
Sigara ve alkolü bırakamamışsanız...
Ankara botoks uygulaması için bir uzman doktora muayene olmanızı tavsiye ederim.
Cildinize özen göstermeniz temennisiyle yeni yazımda görüşmek üzere...