Mide ağrısına sebep olan nedenler arasında, stres, mide ekşimesi, gaz, apandisit, kabızlık, aşırı yemek, adet dönemi ağrıları, mide kanseri, hazımsızlık, böbrek taşları ile böbrekte bulunan çeşitli sağlık sorunları ve sindirim sistemi enfeksiyonları bulunmaktadır. Ayrıca, reflü hastalığı, helicobacter pylori virüsü, gıda intoleransı ya da gıda alerjisi, safra kesesi ve karaciğer ile ilgili bozukluklar ya da hastalıklar, safra taşı, ülser, laktoz intoleransi, fıtık, bağırsak düğümlenmesi ve bazı kanser türleri de mide ağrısına neden olan sebepler arasında yer almaktadır. Ayrıca basit nedene bağlı olan mide ağrılarına iyi gelecek evde kullanılan yiyecekler debulunmaktadır.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mide ağrısını geçiren kür tarifi ise, ikiyüz ile ikiyüz elli gram arası brokoli, yarım litre suya koyularak haşlanır ve beş dakika kadar kaynaması yeterli olacaktır. Bu brokoliyi kaynatarak elde ettiğiniz su bir günlük kür ölçüsü olduğu için su, üç parçaya bölünerek aç karnına içilmelidir. Bu brokoli küründen maksimum verim alabilmek için brokoli suyunun içilmesinn ardından yemek yemeden en az yirmi dakika kadar beklenmelidir.

Ayrıca bu brokoli kürü, bir hafta uygulanarak, yeterli gelmemesi durumunda üç gün ara verilerek, aranın ardından bir hafta daha kür uygulanmaya devam edilir ve bu brokoli kürünün maksimum uygulaması süresi hafalık dilimler şeklinde olarak üç haftadır.

Mide ağrısına tam olarak ne iyi gelir öğrenmek istiyorsanız https://beyaztilki.com/mide-agrisina-ne-iyi-gelir/ adresine göz atabilirsiniz.

https://beyaztilki.com adresinden bu tarz daha birçok bilgiye ulaşabilirsiniz, Türkiye'nin Kadın ve Sağlık Sitesi- Beyaz Tilki.