Teff Zayıflama Çayı Nedir?


Yüksek besleyici, kalsiyum ve protein deposu bu özel bitki bizim hayatımızı kolaylaştıran ve neredeyse vücudumuzda eksik ne varsa tamamlayan muhteşem bir bitki tohumudur teff tohumlu çay Ülkemizde zayıflama çayı olarak tanınır fakat aslında özünde öyle farklı bileşenler vardır ki bı şifa deposu ürüne şaşırmamak elde değildir. Peki nedir bu faydalar?


Teff Tohumlu Çay Faydaları Nelerdir?


Endonezyada yılın belli dönemlerinde yetişen nadir bulunan bu bitki tohumu çay olarak içilen içerisinde kalsiyum ve yüksek miktarda protein bulunan glutensiz bir tahıl tohumudur. Kemik yapımızı güçlendirerek hem kaslarımızı ve liflerimizi onarır hemde ileriki yaşlarda menapozlu kadınlarda görülen kalsiyum eksikliğini tamamlar. Dünyada pekçok ünlü tanınmış kişilerin sıkça tükettiği bu bitkinin tanınır olması elbette rastlantı değildir. Sindirimi kolay olduğu için şişkinlik ve hazımsızlık yapmaz doygunluk hissi vererek açlık hissini yok eder. Böylelikle kişiler dengesiz yemek yemekten kurtulmuş olur. Yemek yedikten sonra besinlerin sindirimini kolaylaştıran teff tohumlu çay metabolizmanın hızlı ve düzenli çalışmasına destek olur. Düzene giren metabolizma yağ yakımını da olması gerektiği gibi yaparak göbek yağlanmalarının önüne geçer.


Teff Tohumlu Çay Kullanımı


Besleyici ve canlandırıcı etkisiyle oldukça yüksek tüketime sahip teff tohumlu çay teff tohumunun işlenmesi ile çay kıvamına getirilerek sıcak suyun içine atılır. İçimi de bir o kadar hoş olan bu tohumun bu kadar gündemde olması da şaşırtıcı değildir.Hem bağışıklığı güçlendirir hemde kış aylarında hastalıklara adeta düvar örer.


Teff Tohumlu Çay İçindekiler


Kalsiyum Protein Lifler ve antioksidanlar bulunmaktadır. Ürünün içeriğinde hiçbir kimyasal madde bulunmaz tamamen doğal bir tahıl çayıdır.

https://www.tefftohumlucaylar.com/siparis/