Tahlilsonuclari.Gen.Tr, Hastanelerde yapılan laboratuvar testlerinin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olmak için, bilgilendirme amaçlı makaleler içeren ve Türkiyedeki bütün hastanelerin Sağlık ocağı (Aile Hekimliği) merkezlerinin Online Laboratuvar Tahlil Sonuçları kısayol linkleri, ayrıca sağlık kurumlarının adres ve telefon bilgilerini veri tabanında toplayan tamamen ücretsiz, rehber web sitesidir.


Tahlil sonuçlarımı nasıl öğrenebilirim?


1. http://www.tahlilsonuclari.gen.tr ana sayfasına gidilir , arama formundan ilgili hastane aranır ve bulunur.
2. Hastaneye ait sayfada ki mavi renkli tahlil sonuçları tuşuna basılır.


3. Hastanenin tahlil sonuçları ekranı açıldıktan sonra hastanenizde doktorunuz yada her hangi bir görevli tarafından tahlil sonuçlarınızı öğrenebilmeniz için size verilen bilgiler ile sisteme giriş yapılır.


Not : her hastanenin tahlil sonuçları sistemi farklılık göstermektedir bazı sistemlerde kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılırken bazı sistemlerde ise hasta kabul no doğum tarihi barkot numarası gibi bilgiler ile giriş yapılmaktadır.Hastanenizde ki görevliden mutlaka devlet hastanesi tahlil sonuçlarınızı öğrenebilmeniz için gerekli bilgileri alınız.


4. Sisteme giriş yapıldıktan sonra kullanıcı panelinizden tahlil sonuçlarını inceleyebilirsiniz.


5. Hastanelerin resmi web siteleri üzerinden Tahlil Sonuçları yazan butonları kullanarak sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.Devlet hastanelerin resmi web sitelerinin uzantısı genelde gov.tr dir.