SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su Kaçağı Tespiti ve su kaçağını bulmak için bir takım yöntemler ve yüksek teknoloji makineler kullanmaktayız. Su kaçak tespitini elimizde bulunan modern cihazlarla kırmadan buluyor, böylelikle su kaçağı olan bölgedeki sorunu gideriyoruz.

Eski usül yöntemler ve teknikler günümüzde kullanılmamaktadır. Bu da hem siz değerli müşteriler hem de tesisat firmaları için hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf sağlamaktadır. Su kaçağı tespiti banyo veya su tesisatlarında pimaş borularında oluşan su sızıntısı firmamız tarafından kırmadan cihazla bulunmaktadır. Kırmadan yapılan işlem sizlere daha fazla bir maliyet çıkarmaz. Cihazla kırmadan su kaçaklarının yerleri tespit edilerek sızıntı olan bölgeye onarım tamiratı yapılır.

SU KAÇAĞI İÇİN ALTERNATİF YÖNTEMLER?

Binalarda su kaçağını tespit etmek için bir çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler doğru veya hassas sonuçlar verebilir fakat bu yöntemlerin hepsi genelde farklılık göstermektedir. Kullandıkları yer ve koşullara göre değişken yöntemi gösteren doğru seçimin yapılması önem taşımaktadır. Su kaçağının tespit edilme sırasında hangi yöntem ve teknikleri kullanılacağı seçimin yapılması için, öncelikli olarak bölgenin durumunu gözden geçirilmedir.

Nem ölçerek su kaçağı yöntemi; Nem oranından yaralanılarak kaçak tespit edilir. Bu tespit şeklide farklılık yaratır. Eski bir yöntem olduğu için pek bir önemi kalmamıştır. Günümüz teknolojisi sayesinde pek çok ürün çıkmaktadır. Siz değerli müşterilerimiz kategorilerimize baktıkça önemli su kaçak tespiti metotları olduğunu sizlerde göreceksiniz.
Termal kamerayla su kaçağı tespiti; Soğuk su kaçakları için genelde tercih edilmez. Çok kullanışlı ve başarılı orana sahiptir. Hizmet veren ve tüketiciye yararlı tüm yöntemlerden kat kat üstündür. Altyapı tesisat olarak teknoloji neyi gerektirirse, siz değerli müşterilerimize en iyisini temin ederek sizlere sunduk. Bundan daha iyisi çıksa da onu getireceğiz. Termal kamera ile su kaçağı tespiti.
Su basıncı ile kaçak tespit yöntemi; Makine sayesinde boru hattına olması gerekenden fazla su basıncı verilir ve bu yöntemle suyun şiddetli bir şekilde geçmesini sağlayarak bizlere sorunun nereden kaynaklandığını gösterir.
Hava basıncı ile su kaçağı tespiti yöntemi; Tesisat borularında tespitin yerinin bulunması için sisteme basınç uygulanır. En çok kaçak bulma yöntemi hava ile yapılan yöntemdir. Su tesisatında patlaktan çıkan sesin fazla ve net çıkma sebebi havadan kaynaklanıyor.
Kaçak tamir kimyasalı yöntemi; Bu uygulama her sorunla karşılaşıldığında kullanılmaz. İşin kullanımına uygun yerlerde kullanılması daha doğru olur. Kullanılan ilaç çok güçlü bir ilaç olup sızıntı yapan yeri sıfır boru hattına dönüştür.
Kırarak tespit yöntemi; Şirketimizin daha önce hiç kullanmadığı kullanmamakta karar kıldığımız bir uygulumadır. Malum 2018' deyiz. Çağımıza ayak uydurmak sektörde üst sıralara taşımaktadır.
Su Kaçağı Tespit İşlemi Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespiti işleminde kullanılacak olan en verimli seçim cihazla su kaçağı bulma 'dır. Bu sayede sızıntılar aranırken kısa sürede bulunan sorun ortadan kaldırılır. Kullanılan özel cihazlar ile kaçağın yeri tespit edilir. Su kaçağının yerine ve büyüklüğüne göre müdahale yapılmaktadır. Cihazla su kaçağını bulmadan kırmadan etrafı zarar uğratmadan işlem uygulanır.

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Dairede ara veren sızıntılar varsa bu kirli su kaçaklarına işarettir. Ufak bir yırtılmadan dolayı yükselen su sızıntıları meydana gelir ve bu tür kaçaklar ara ara meydana gelebilir.

Sadece kullanım halindeyken sızmalar meydana geliyorsa, pis su kaçağı olma ihtimali yüksektir.

Kombi suyunda azalmalar meydana gelip dairenizin duvarlarında 1 metreyi geçmeyen şişme ve sızıntı var ise bu da kalorifer tesisatında ufak bir kaçak var demektir.

En yaygın kullanılan su kaçağı tespiti teknikleri;

Akustik dinleme yöntemi kullanarak kaçak olan bölgenin ses tınısını bularak su kaçağı tespit tekniği

Eski usül tahmin yöntemi ile parkeleri kaldırıp ya da fayansları kırıp su kaçağı tespiti tekniği.

Termal kamera ile kombi ya da sıcak su sızıntılarını tespit etme yöntemi.

Pimaş görüntüleme cihazı kullanılarak su kaçağı bulma tekniğidir.

Yukarıda bahsi geçen 4 teknik yaygın olarak kullanılan su kaçağı tespiti yöntemlerindendir.

Kaynak: http://www.su-kacagi.gen.tr