İlk evvel "PVP server nedir?" sorusuna yanıt verelim. Açılımı public Private Server (özel, ulusa aleni sunucular)'dır. Bir Hayli oyunun Türkiye'de ve yurtdışında binlerce PVP serverı bulunmakta. Bu oyunların başında MMORPG dünyasının meşhur isimleri yer alıyor. Knight Online, Silkroad, Metin2, en popülerleri arasındadır.

server tanıtımı

Yapımcı şirketin oyun dosyalarını paylaşması veya hackerların oyun dosyalarını illegal biçimde ele geçirmesi ile piyasaya süratli bir biçimde PVP server akını oldu. Hosting üzerine kurulan bu serverların dosyaları insana hususi değiştirilerek, değişik bir oyun zevki ve sohbet ortamı yaşatmayı amaçlıyor.seo araçları Bunun yanı dizi PVP serverlardan gelir elde etmek de mümkün. Bunu oyun parası veya edit item dediğimiz oyuncuya hususi eşyalar sağlıyor.

PVP serverlar, oyun piyasasına iyice yayılmış durumda. Hatta öyle ki, bazı meşhur serverların 20 binden çok oyuncusu bulunuyor. PVP serverlar sayesinden, oyuncular kendi zevkine göre oynayabileceği bir hayli seçeneği olmuş oluyor. Tıpkı vakitte hosting firmalarının ve serverların sahibi de maddi gelir elde etmiş oluyor. Başka Bir Deyişle sadece bir oyun diyerek geçmemiz yanlış oluyor. Sırf bu işten binlerce şahıs kazanç elde edip, eğleniyor. Şuan dahi oyunun dosyalarını satın alıp, hosting kiralayarak kendi PVP serverınızı kendi keyfinize göre ayarlayıp, açabilirsiniz.

server tanıtım

Konuyu Dağıtmadan kısaca özetleyecek olursak; PVP serverlar, resmi olmayan ve oyun dosyaları değiştirilmiş, eğlence ve sohbet amaçlı serverlardır. Küçük bir araştırmayla arzu ettiğiniz oyunun PVP serverını bulabileceğinizi düşünüyorum.