Günümüzde bir işletme kurmak oldukça kolaydır. Fakat bu kısımda zor olan asıl mesele bir iş veya işletme kurmadan önce atlattığımız ve geçirdiğimiz evrelerdir. Yatırım ve sermayemizi başarılı bir şekilde değerlendirebilmek için öncelikle iyi ve verimli bir sektör keşfetmeli, ardından bu sektörle alakalı gerekli tüm bilgileri edinmeli, yasal olarak belli başlı şeyleri öğrenmeli ve ancak bunlar hallettikten sonra kurulum aşamasına geçmeliyiz.
Tabi bu aşamada bulduğumuz iş fikirleri arasından doğru seçimi yapmak da oldukça önemlidir. Bunun için belli rakip analizleri yapılmalı, bütçe ve iş uyumu gözden geçirilmeli üstüne bir de sektördeki Pazar payı hesaplanmalıdır.
Bu aşamada bir sektör veya bir iş kolu hakkında bilmediğiniz şeyler olabilir, hatta sermayenizi nerede ve nasıl değerlendireceğinizi bile bilmiyor olabilirsiniz. Bu bilinmezlikler içerisinde hata yapmamak için yeterli araştırmayı doğru yerlerden yapmanız gerekiyor.
Bayilikten yeni iş fikirlerine kadar birçok aşama da büyük bir bilgi deposu olan iyifikir.gen.tr, sektörel haberler, mesleki bilgiler, bayilik veren firmalar, yeni iş fikirleri, işler hakkında gerekli analizler ve sektörel dağılımlar gibi birçok konuda size yardımcı olabilecek bir platformdur.
Özellikle yeni girişimciler ve iyi fikiri olan herkesin ziyaret etmesi gereken bu web sitesi, tamamen girişimcilerin odak alınmasıyla oluşturulmuştur. Bu sayede sermayenizi nasıl en iyi şekilde değerlendirebileceğinizi keşfedebilir, sektörünüz hakkında engin bilgilere ulaşarak başarıya bir adım daha yaklaşabilirsiniz.