Gün geçtikçe satılık domainler daha fazla önem kazanıyor. İnternetin hayatımıza daha fazla girdiği bu dönemde artık her şey internet tabanlı. Günlük kullanımlardan, yapmak istediğiniz şeylere kadar her şeyi internet siteleri, mobil uygulamalar ve programlar sayesinde yapabilirsiniz. Site kurmak için de satılık domainler bakmalısınız. bakmalısınız. Doğal olarak internet aynı zamanda en hızlı büyüyen bir sektör ve kazanç kapısı haline de geldi. Öyle ki fiili işletmelerden çok daha fazla ticari ya da farklı amaçlı internet sitesi bulunuyor. Üstelik teknik şartlar da şuan herkesin internet sitesi kurabilmesine olanak tanıyor.
İnternet sitesi kurulmasının ilk şartı bir domain, yani alan adı satın almak. Normal şartlarda satılık alan adları sadece kullanılmayan ve boşta olan alan adları için geçerlidir. Fakat Trdomain.com adresi bu alanda büyük bir imkan ve fırsat sunuyor. Bu platformda domain adresi satmak isteyen ve satın almak isteyen kişiler buluşuyor. İstediğiniz alan adını bulamadığınızda, başkaları tarafından satın alınmış burada ki domainleri satın alabilirsiniz. Üstelik bu platformda ki satışlar sizin vereceğiniz teklife bağlı olarak açık arttırma şekilde satılabiliyor. Ya da isterseniz “Hemen Al” seçeneğinde bulunan fiyatı ödeyerek direk alabilirsiniz.
Trdomain.com sadece domaini satmak işlevi için kurulmuş bir site değil. Aynı zamanda SEO için önemli olan internet sitesinin yaşı, ne zaman kaydedilip, ne zamana kadar alınmış olduğu, banlı olduğu arama motorlarının varlığı gibi birçok özelliği de kullanıcıların önüne seriyor. Hem bulunması zor alan adlarını bulabilir, hem de satılık domainlerin özelliklerini görebilirsiniz.