Nasıl ki, gazete ve dergi gibi basılı yayıncılıkta sayfa tasarımı ne kadar önemliyse internetteki haber siteleri için de o kadar önemlidir. Çünkü, okuyucular internet sitesine ilk girdiklerinde ana sayfa ile karşılaşmaktadır. Ana sayfa ne kadar düzenli, anlaşılır ve sade ise okuyucu o kadar rahat sitede gezinmektedir. Aksi durumda, okuyucu girdiği gibi siteden çıkmaktadır.

Uşak Haber de kaliteli, güvenilir ve objektif haber konusundaki titizliğini web tasarımı konusunda da göstermiştir. www.usakhaber.com sitesinden okuyucularına ulaşan Uşak Haber, sade, düzenli ve anlaşılır arayüzü ile dikkat çekmektedir.

Uşak haberleri sürekli güncellenen 11 ana manşet şeklinde okuyucu ile buluşmaktadır. Manşet fotoğrafları da ana sayfa açılır açılmaz dikkat çekmektedir. Ana manşet bölümünün üstünde Uşak'la ilgili son dakika gelişmeleri an ve an haber bandından akmaktadır. Yine bu haber bandının üzerinde de 5 fotoğraflı haber başlığı girilerek okuyucuya önemli haberler konusunda rehber olunmaktadır. Zaten başarılı bir web tasarımı okuyucuya yol gösteren ve rehberlik edendir. Alt kısımda ise haberler başlık, spot ve fotoğraf içeriği ile son derece düzenli ve sade bir şekilde okuyucunun ilgisine sunulmaktadır.

Çevre illere de hizmet eden site bunu tasarımında da vurgulamıştır. Öyle ki, Denizli, Aydın, İzmir, Afyonkarahisar, Kütahya ve Manisa haberlerine ulaşılabilecek linkler "Yerel Haberler" başlığı altında verilmiştir. Yine aynı bölümden tüm ülke haberleri de okunabilmektedir.

http://siteniekle.xyz/