Saç Simülasyonu Nedir?

Adı sıklıkla telaffuz edilen ve bu noktada meraklılar için saç simülasyonu nedir sorusunun sorulmasına neden olan bir tür saç boyama işlemi son yıllarda oldukça popüler bir talep dengesinde uygulanmaktadır. Sanıldığının aksine herhangi bir lokal ya da genel anestezi uygulanmaz. Bu nedenle saç simülasyonu herhangi bir cerrahi işlem olarak adlandırılamaz. Her yaştan insana kolaylıkla uygulanması sebebiyle tercih sebepleri arasında yer alır. Bu özel uygulama olarak adlandırılan saç simülasyonu kafa derisi yüzeyinde gerçekleşen açılmalara ve saçsızlık belirtileri gösteren bölgelere kolayca uygulanmaktadır. Simülasyon kelimesinin kelime anlamı gerçek gibi manası taşımaktadır. Bu nedenle özel cihazlar ve boyalar yöntemi ile kolaylıkla elde edilen bir yöntemdir. Yetişkinlerde erkek ve kadın ayırt edilmeksizin uygulanır.

Saç Simülasyonu Fiyatları Nedir?

Bir başka merak edilen konuların başında saç simülasyon fiyatları gelmektedir. Bu ön muayene olmadan belli bir rakam sahip bir fiyat listesi barındırmamaktadır. Bu noktada simülasyon fırsatlarından faydalanmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken iki temel özellik bulunmaktadır.

Bunlardan ilki daha muayene ve bakım işlemleri gerçekleştirmeden fiyat bildiren kişi ve kurumlara itibar etmemeleri gerektiğidir. Her ne kadar cerrahi bir işlem olmasa bile bir sanat dalı olarak görüldüğü için profesyonel ve eğitimli bireyler ve kurumlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir işlemdir. Bu noktada da ikinci dikkat edilmesi gereken husus ortaya çıkmaktadır. Ancak belgesi olan kişilerle çalışmalıdır. Çünkü kafa derisi çok hassas bir yapıdadır ve profesyonel dokunuşlar ya da kaliteli boya malzemeleri olmazsa kesinlikle çeşitli rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bakılacak belgeler ise ustalık, en azından kalfalık belgesidir. Aynı zaman bu işlem MEB onaylı kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde müşteri memnuniyetini doğrudan negatif olarak etkileyen geri bildirimler alınması olasılıklar dahilindedir.

Saç Simülasyonu Kalıcı Mıdır?

Bu tür müdahaleler kafa derisinin altına değil üst yüzeyine yapıldığı için geçici bir işlem dahilinde değerlendirilmelidir. Kişinin kafa yapısına ve saç simülasyonunun yapılacağı alanın büyüklüğüne göre uygulamanın etkileri en az 3, en fazla ise 5 sene içerisinde tamamen ortadan kalkar. Verilen hizmetlerden memnun olan kişiler işlemin etkileri bittikten sonra yeniden aynı işlemi yaptırabilirler. Sağlık ve estetik açıdan herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Saç Gölgeleme Nedir?

Ortalama 1,5 ile 2 saat arasında gerçekleştirilen saç gölgeleme işlemi seyrekleşmeye başlayan saçlarda ve bıyık / sakal bölgelerinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Saç derisinin görünmeye başlaması ile birlikte ortaya çıkan sağlık ve estetik sorunlarında ortaya çıkarılan başarılı bir kapatma yöntemidir.

Saç Dövmesi Nedir?

İlk başarılı denemeleri İngiltere'de gerçeklemiş olan saç dövmesi saç kıran ve benzer deri hastalıklarının ortaya çıkardığı saç dökülmesi problemlerine alternatif olarak geliştirilmiş bir teknik yöntemdir. İşlemler duruma göre 3 -4 gün boyunca sürmektedir. Seans sayısına ilk muayeneden sonra karar verilir.