Resimli Çocuk Kitapları


Resimli çocuk kitapları çocukların yaşına göre hazırlanmaktadır. Hikayelerin resimler kullanılarak zihinde canlandırılmasını sağlayan bu kitaplar çocukların dikkatini çekmeyi her zaman başarmıştır. Çocuğunuza okuma alışkanlığı kazandırmak için resimli çocuk kitapları almanız büyük öneme sahiptir. Çünkü resimli çocuk kitapları incelendiğinde hem hikaye hem de resim birlikte yer almaktadır. Metinlerin görsel olarak zihinde canlandırılmasına yardımcı olacak olan resimler çocuğunuzun zihinsel gelişimine katkı sağlayacaktır.


Yaşının ilerlemesi ile birlikte resimli çocuk kitapları ona okuduğu metni zihinde canlandırma konusunda çok şey katacaktır. Zaten bir süre sonra yaşına uygun kitapları okumaya başladığında artık resimlerin olmadığını zihinde canlandırma işlemini kendisinin yapması gerektiğini sizler de çocuk kitaplarını inceleyerek görebilirsiniz. Resimli çocuk kitapları çocukların zihinde canlandırma yapmasına katkı sağlamaktadır. Bu sayede çocuğun soyut kavramlara anlam yüklemeyi öğrenmesi ve bu anlamları zihninde canlandırabilmesi sağlanmaktadır.


Resimli çocuk kitapları alanında uzman yazarlar ve çocuk gelişimi uzmanları tarafından hazırlanmaktadır. Durum böyle olunca çocukların geleceğe yönelik gelişimlerini doğru olarak tamamlamalarına resimli çocuk kitapları büyük katkılar sağlamaktadır.