Alanından en etkili isimlerden biri olarak tanınan Profesör Doktor Ahmet Necmettin Efeoğlu, 1977 yılında mezun olduktan sonra, alanında araştırmalarına devam ederek oldukça ciddi bir uzmanlık kazandı. İstanbul Üniversitesi'nden mezun olan Ahmet Necmettin Efeoğlu, daha sonra mezun olduğu üniversitenin Periodontoloji kürsüsünde asistan olarak görev yapmaya başladı.

Bu görevdeyken yazdığı tezi ile Diş Hekimliği Doktoru unvanını kazanan Doktor Ahmet Necmettin Efeoğlu, daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi'nde, Anabilim dalında, profesörlüğe kadar yükseldi. Pek çok makaleye sahip olan Efeoğlu, İstanbul'da yer alan muayenehanesinde genel diş hekimliği uygulamalarına devam etmekte.

Henüz doçentlik yıllarından başlayarak pek çok yayına imza atan Ahmet Necmettin Efeoğlu, aynı zamanda Türkiye'nin bu alandaki sayılı dergilerinde ve yayınlarında komisyonlarda ve komitelerde görev aldı. Bu alanda uzmanlığını sürekli geliştiren Efeoğlu, İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde Periodontoloji Anabilim Dalı Başkanlığı görevinde de bulundu, https://ahmetnecmettinefeoglu.wordpress.com/ adresinden detaylara ulaşabilirsiniz.

Akademik kariyeri boyunca çok sayıda araştırmaya ve makaleye imza atan Ahmet Necmettin Efeoğlu, 2013 yılından itibaren, kendi isteğiyle akademik kariyerinden emekliye ayrılarak, kendine ait muayenehanesinde çalışmalarını sürdürmeye devam etmekte.

Pek çok mesleki kuruluşa üye olan Profesör Ahmet Necmettin Efeoğlu, halen aktif olarak genel diş hekimliği uygulamalarına devam ediyor. Diş eti tedavileri, restoratif tedaviler ve daha pek çok konuda uzmanlığı bulunan Efeoğlu, hastalarını en iyi şekilde tedavi etmek için halen aktif olarak yeni araştırmaları takip etmekte.

İstanbul, Kadıköy'de yer alan muayenesinde, yıllar boyunca kazandığı bilgi ve deneyimi hastalarıyla buluşturan Ahmet Necmettin Efeoğlu, güler yüzüyle, diş hekimlerinden korkan hastaların bile memnun ve rahat olabileceği bir tedavi sunuyor. Yıllar boyunca kendisi ile çalışan hastalarının da söylediği üzere, hem karakteri hem de kullandığı tedavi yöntemler ile Ahmet Necmettin Efeoğlu, alanının en önemli uzmanlarından biri konumunda.