Paykasa Nedir?
Teknolojinin ilerlemesi insanların yaşamında yeni yeni olguları da beraberinde getiriyor. Özellikle internetin insanların yaşamına girmesi ile kimi alışkanlıklar değişir iken Paykasa gibi daha önce hiç adı sanı duyulmayan olgular da insanların yaşamına girmeye başladı.
Oturduğu yerden paykasa al diyen insanların sayısı giderek artıyor. Yine paykasa kart alanlar özellikle de ucuz paykasa nereden nasıl alınır diye araştırmaya başlıyorlar ama öncesinde belli başlı bazı kavramları doğru bilmek ve doğru bir biçimde kullanmayı öğrenmek gerekiyor. Ama altta detayları Paykasa kavramının diğer benzer hizmetlerden çok daha avantajlı olduğunu bilmek de fayda var.
Paykasa nedir sorusunun yanıtı ise en ana hatları ile şu şekilde verilebilir. İngiliz menşeili olan bir sistemdir. Sistemin kurucusu Ceresline Voucher Limited isimli şirkettir. Kredi kartı mantığına olan ama sadece sanal alemde kullanılan bir alışveriş hizmet sistemidir. Ön ödemelidir. Paykasa kart olarak da adlandırılan sistemde işin özünde elektronik paradır.
Paykasa Sisteminin Kullanım Yerleri
Internet üzerinde Paykasa son derece geniş kullanım alanı sistemdir. İnternet üzerinden alışveriş yapanlar, oyun oynayanlar, ya da internet üzerinden para kullanımı gerektiren her yerde kullanılan bir sistemdir. Kişiler nakit, kredi kartı ya da EFT yerine paykasa al işlemini gerçekleştirdikten sonra geçerli olduğu her noktada ister ülkemiz ölçeğine ister dünyanın değişik noktalarında Paykasa kullanabilir. Son derece güvenilir olan bir sistemdir. Herhangi bir risk içermez.
Paykasa Nasıl Alınır Nasıl Kullanılır?
Kişiler eğer ucuz paykasa arayışında ise o zaman öncelikli olarak Paykasa yetkili satış noktalarından bir tanesi ile iletişime geçmeleri gerekir. Üzerinde Epin kodu mevcuttur. 16 haneli tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi üzerinde bir rakam bulunur. Bu numara rastgele verilen bir numaradır. Kartın kullanım süresi bittiğinde kart numarası da imha olur.
Kart içinde yüklenen para bitene dek kullanılabilir. Sonrasında yenilenme olasılığı mevcut değildir. 10 Euro,15 Euro, 20 Euro , 50 Euro, 100 Euro, 150 Euro, 200 Euro, 250 Euro ve 500 Euro, 1000 Euro değerleri karta yüklenebilir. İçinde olan para bitene de dek de geçerli olduğu her yerde kullanılabilir. Ek kart çıkarılması mümkün değildir. Kart alınır iken ekstra kişisel bilgiler istenmez. Almak için kolayca ödeme yapılabilir.