Gelişen teknolojilerin, yaşantımızın her noktasına girdiği günümüzde, para sayma makinelerinin yeri küçümsenemeyecek kadar az değil. Hemen hemen her nakit para dönen firma ve kurumlarda kullanılmaktadır.

Madeni para sayma makinesi için bu kategoriye göz atabilirsiniz
Aslında bu yazıyı okuduğunuz anda, benim neyime lazım para sayma makinesi ile, diyebilirsiniz ama işin gerçeği öyle değil, daha önce de bahsettiğim gelişen teknolojiyi kötü amaçla kullanmak isteyenler içinde, bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. Sahte para basma konusunda, her gün yeni yeni gelişmeler olduğu gibi, Para sayma makinelerinin de gelişmesinde ve güncellenmesinde de devamlı yenilikler yapılmaktadır. Ülkemizde bu alanda çalışan birçok firmanın bulunması, gerek ülke dışından, gerekse yerli üretim olarak piyasaya sürülen ve her gün yeni donanım ve yazılımla hızla büyüyen bir sektör haline gelmiştir. Para sayma makinesi fiyatları, özelliklerine ve kalitesine bağlı olarak çok geniş bir ücret politikası ile satılmaktadır.

Para kontrol makinesi için bu kategoriye göz atabilirsiniz

Son kullanıcıya çok farklı model ve fiyat çeşitliliği ile sunulan makineler , özelliklerine göz atıldığında sadece tek bir para veya 3 farklı parayı sayabilme ve tanıma , hatta bu paraların gerçek olup olmadıklarını da analiz edebilecek düzeyde üretilmiş olmaları , fiyat politikasında belirleyici nedenler arasında dır. Ucuz ve basit bir model para sayma makinesi fiyatı 350 tl gibi bir fiyattan başlayıp üst sınırı, çok daha profesyonel makinelere kadar çıktığında 5000 tl ve üzeri rakamlara alıcı bulmaktadır. Siz ihtiyacınızı ilgili firmaya anlattığınız da firma sizin için en ekonomik ve kullanışlı modeli size önerecektir.

Para kontrol makinesi alırken dikkat edilmesi geren noktalardan en önemlisi yazılım güncellemesi, yetkili servis ve en önemlisi herhangi bir arıza durumun da muhatap bulmanızdır. Dikkat para şakaya gelmez.