Artık hemen neredeyse tüm garaj kapıları artık otomatik kapılardır ve ya bu sisteme geçiş yapmaktadır. garaj kapısı motorları da Türkiye'de ve dünyada yüksek ve güvenilir teknolojisi ile tercih edilmektedir. Özellikle geniş ürün yelpazesi, kullanıcıları tarafından Bft'nin tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden birisidir. Garaj kapısı motorları bir diğer şekliyle seksiyonel kapı motorları olarak da bilinmektedir. garaj kapısı motorları sayesinde aracınızdan inmeden, tek tuşla garaj kapınızı açıp kapatmanıza yardımcı olmaktadır. garaj kapısı motorları yalnızca ev - site garajları için değil aynı zamanda endüstriyel kullanımlar içinde, kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Endüstriyel firmalar, depoları hangarları vb alanları için garaj kapısı motorlarını tercih etmektedirler.
Bft, garaj kapısı motorlarında geniş bir ürün yelpazesini, siz müşterilerinin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda sunmaktadır. Bu model ve çeşitler Şöyledir

Efor Motor: efor seksiyonel kapı motorları genelde endüstriyel kullanımlar için tercih edilmektedir. Endüstriyel firmaların depo, hangar, fabrika kapısı vb. devasa büyüklüğe sahip alanları için tercih ettikleri Efor seksiyonel motorlar 380 V (3 fazlı) akımla çalışmaktadır. Standart limit switch donanımı ile özel kontrol ve ileri otomasyon için elverişli bir alt yapı sunmaktadır. Ayrıca motorların 100 mm eninin olması, montaj sırasında kolaylık sağlarken 58 metrekareye kadar kapıları taşıyabilmektedir. Efor motorlar ip54 koruma sınıfına ait olup 4 ayrı modeli vardır. Bu modeller: 1380 m 24 hd, 1380 m 24, 1380 m 30, 1380 m awf 'dir.
Botticelli Motor: Yine seksiyonel kapı motoru sınıfına ait olan Botticelli motorlar raylarının kuvvetli ve dayanıklı olması sayesinde montaj ve kullanım esnasında kolaylık sağlamaktadır. En önemli tercih nedenlerinden birisi budur. Canlı, cansız herhangi bir engelle karşılaştığında otomatik olarak duran motor, kazaların önüne geçebilmektedir. 24 v akım ile çalışmaktadır ve 80 kg maksim taşıma kapasitesi, maksimum 14 metre kare kapıları çekebilme kuvvetiyle rahat ve kaliteli bir kullanım sunmaktadır.