Nanoteknoloji Nasıl Çalışır?
Nanoteknoloji çok yeni, kimsenin ne olacağından emin değilsiniz. Öyle olsa bile, tahminler elmas ve yiyecek gibi şeyleri, kendini kopyalayan nanorobotlar tarafından yutulmakta olan dünyaya yeniden üretme yeteneğinden farklıdır. Nanoteknolojinin sıradışı dünyasını anlamak için, ilgili ölçü birimleri hakkında bir fikir edinmemiz gerekiyor. Bir santimetre yüz metredir, milimetre metre metrenin binde biridir ve mikrometre bir metrenin milyonda biri kadardır, ancak bunların hepsi nano ölçülere kıyasla hala büyüktür. Bir nanometre (nm), bir metrenin milyarda biri, görünür ışığın dalga boyundan daha küçük ve insan saçı genişliğinin yüz binde biri Nanometre kadar küçük olduğu için, atom ölçeğine kıyasla hala büyüktür. Bir atom yaklaşık 0.1 nm'lik bir çapa sahiptir. Bir atomun çekirdeği çok daha küçüktür - yaklaşık 0.00001 nm. Atomlar bizim evrenimizde tüm madde için yapı taşlarıdır. Sen ve etrafındaki her şey atomlardan oluşuyor. Doğa, moleküler malzeme üretim bilimini mükemmelleştirdi.

İstanbul'un Gezi Rehberi

Avrupa ile Asya arasındaki sınırda yer alan İstanbul dünyanın en eski şehirlerinden biridir. Zengin bir tarihe sahip şehir burası. Farklı zaman dilimlerinde kent, üç imparatorluğun başkentiydi - Roma, Bizans ve Osmanlı. Geçmişi, İstanbul'da çok sayıda ve yaygın olan çok sayıda tarih ve kültür anıtlarında tasvir edilmiştir.
Topkapı Sarayı.
Topkapı Sarayı Boğaz'ı çevreleyen ziyaretçilerin harika panoramik manzaralara hayran kalacaklarını garanti eder. Sarayın iç mekanları, çeşitli müzelerin koleksiyonlarını sergilemek için kullanılmaktadır. Bunlardan en ilginci Arkeoloji Müzesi. Müze, sayısız harikulade eşyaya ek olarak, Osmanlı dönemine ait lahitler, seramikler ve diğer değerli eserler sergilemektedir. Kompleksin ana binası ayrıca koleksiyonu savaş kupaları, hediyeler ve günlük kullanım eşyalarından oluşan bir müzeye ev sahipliği yapıyor. Sarayın haremi sadece bir rehberle girilebilir. Sarayın girişi ücretli olsa bile, hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Kompleksin içindeki tüm binalar XV yüzyılda yaratılmıştır. Etraflarında büyük bir park var. Bu parkta ziyaretçiler gezintiye çıkmaktadır.

Bitkiler Alemi
Dolmalık Biberin Nasıl Büyür?

Biberler yumuşak ve ılık mevsimlik bir üründür. İşte bahçenizde biber yetiştirmenin yolu!
Biberler birçok bahçe zararlılarına karşı direnç gösterir ve herkes için bir şeyler sunar: baharatlı, tatlı veya sıcak; ve çeşitli renkler, şekiller ve boyutlar. Bu sayfa için tatlı biberlere odaklanacağız.

site: https://www.nasilbe.com