Mustafa Cengiz, yeni kararlar ilgili olarak çok sert konuştu. Başkankonuşmalar rakip kulübün yaptığı gibi olursa sokak ağzına dönüşeceğini kaydetti.

Galatasaray takımının lig mücadelesini hilbet yeni giriş sitesiüzerinden oynayabilirsiniz.Başkan Mustafa Cengiz''Markamız olan Fatih Terim hocamıza yapılan saldırıyı kınıyoruz. Böyle olmak zorundayız.Takımımızda bu kadar sakatlık bulunuyorken disiplin talimatının 75. maddesine aykırı sevk edilişler yer alıyor. Türk futbol tarihi içerisinde görülmemiş cezalar yer alıyor. Bize 40, rakibe 14 hafta ceza verilmiş oldu. Biz cezaların eşit olmasını istiyoruz. Bu şekilde bir adaleti ve hakkı reddediyoruz." Açıklamaları yaptı.

PFDK'nınvermiş olduğu cezalar konusunda dik duruşlarını bozmadan savunmalarını yaptıklarını açıklayan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Bizlere sert hale geldin diyorlar. Nedenini buradan açıklamam gerekiyor. Kötü insanlar kazanamaz. Gücün aydınlık tarafında yer alıyoruz. Savunmalarda Tahkim'inbu durumu bozacağına inanıyoruz. Tahkim en sert cezaları iki futbolcumuza vermiş oldu. Schalke ile oynanan maçtan önce tekrar ceza verdiler. Bundan çok etkilendik." Açıklamalarında bulundu.

Federasyon Görevini Yapsın

Galatasaray kulübünün sportif olarakülkemizin en büyük markası olduğunu açıklayan Başkan Cengiz, "Avrupa'da ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyoruz. Avrupa futbolunun ismi konusunda en değerli markalardanbir tanesiyiz. Bizi harcayamazsınız.Efendice yaptığımız uyarılar pasiflik ve becerisizlik olarak açıkladı. Bizlerden rövanş almak istiyorlar. Tahkim ve PFDK'nın son kararları bu durumu bizi bu hallere getirdi. Bu haksızlığın karşısında bulunacağız. B durum ya düzeltilir ya da federasyon görevden çekilir.'' Açıklamasını yaptı.

Galatasaray takımının ligi şampiyon tamamlayacağını söyleyen Cengiz, "Galatasaray bulunduğu müddetçe bize verilen cezalar Galatasaray'ın haklı davalarındabizim için onurdur. Galatasaray, kendisine kurulacak olan tüm tuzaklara ve engellere rağmen her türlü çabasına karşı yürüyecekve şampiyon olacaktır." sözleriyle güne damgasını vurdu.

UEFA İle Sözleşmemiz Var

Başkan Mustafa Cengiz, Finansal Fair Play konusunda UEFA ile gerçekleştirdikleri anlaşmanın tekrardan gözden geçirilmesi konusunda, "Takımımızatekrardan ceza verilmesi için dilekçe gönderenlere ve kişisel ilişkilerini Galatasaray aleyhine kullananlara söylüyorum, hedefinize hiçbir şekilde ulaşamayacaksınız." şeklinde açıklama yaptı.

Galatasaray kulübünün ikinci defa yapılandırma anlaşmaları sonrasında, UEFA içinde ayağa kalkanlar olduğunu açıklayan kulübün başkanı, şu sözleriaktardı: "Şu anda CAS'agötürülecek olan davanın temelinde bu teklif bulunuyor. UEFA ile sözleşmemiz bulunuyor.Aleyhimize alınacak her türlü kararda UEFA'dan bedelini alırız. Bundan emin olun. '' açıklamasını yaptı.
Avrupa ligindeki tüm takımlarımızın maçlarına hilbet giriş adresi üzerinden siteye erişim bahis yapabilirsiniz.