Metin2 serverler multiplayer (çok oyunculu) online (çevrimiçi) istemci oyundur (Rol yapma oyunun MMORPG tarzı).2005 yılının mart ayında Ymir Entertainment Co. Ltd. şirketi tarafından Güney Kore'de oyunculara sunulmaya başladı. 2006 yılında Gameforge 4D GmbH tarafından satın alındı ve 17 dilde hizmet vermeye başladı. Metin2 pvp serverleri ise oyunun farklı kişiler tarafından özelleştirilip oynanması için açılır, değişik özellikleriyle kullanıcılara sunulur.

Tarihi:

Oyun 2003 yılının mart ayında Kore ve Çin'de yayına başladı.Aralık 2006'da Gameforge tarafından satın alındı ve ilk yabancı dil olarak Almanya'da beta olarak açıldı bu da oyunun Avrupa bölgesinde k, ilk sunucusudur. Mayıs 2007'de betadan çıkıp tam olarak piyasaya sunulan oyun 17 dilde de kullanıcılara açıldı. Avrupa'da 7.000.000 aktif kullanıcıyla dünyada toplam 50.000.000 oyuncuya ulaşmıştır. 2007 Mayıs ayında ücretlenmeler düzenlendi ve micropayments sistemi ile oyunda çevrimiçim market alışverişi yapılmaya başlandı.
Ocak 2009'da Metin2 hakkında çok şikayetler gelmeye başladı bunların başında hesap çalınmaları ve soygunları gibi önemli şikayetler gelmiştir. Bunun için Gameforge bir hukuk sistemiyle olaya el koymuştur ve bundan sonra hesap çalanlar derecesine göre hukuk karşısında cezalandırılacaktı. Oyun 31 Mart 2009'dan itibaren Kuzey Amerikalı şirket Z8Games'e devredildi.3 Eylül 2009'da ise Singapur'a ait şirket olan TEC- İnteraktif'e geçmiştir.

Konusu ve amacı

editsiz pvp serverler Metin2'nin konusu üç büyük imparatorluğun savaşını anlatan bir uzakdoğu hikâyesidir. İlk olarak sadece hayvan ve bitki hayatı vardı ve bir gök taşı gelip vahşi hayatı kırıp üç imparatorluğun sınırlarını çizdi. Oyunda amaç ise savaşarak, verilen görevleri yaparak kendini geliştirmektir.

Karakter Sınıflar:

Sura: Suralar kötülük tohumunu kollarında büyütmeye karar verdiklerinde sihirli güçler kazanan savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden sihir ile saldırı yapabilirler.

Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler yada ek destek büyüleri kazanabilirler.

Şaman : Şamanlar zekidirler ve büyü ve sihir kullanırlar. Savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların mistik güçleri çok etkilidir.

Bu yeteneklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir Şaman saldırıların gücünü artırabilir yada iyileştirme ve destek büyülerini güçlendirebilir.

Ninja : Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikastçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.

Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, Ninjalar hançer ve yay kullanan usta dövüşçülerdir.

Savaşçı: Becerileri ve ağır zırhlarıyla savaşçılar yakın dövüş konusunda büyük rol oynarlar. Güçlerini kuvvetli fiziksel yapılarındanve dengeli zihinsel yapılarından alırlar.

Seçtikleri özelliğe göre çift el silahlarıyla rakiplerini yıkıma uğratabilir veya kılıç ve kalkanlarını beceriyle kullanarak kendilerini savunabilirler.

Lycan: Lycanlar, iri yarı kurt yaratıklardır. Çaresi olmayan bir virusa yakalanıp, insan görünümlerini kaybederek yaratıklara dönüşmüşler. Tükenmeyen güçleri ve gelişmiş içgüdüleri sayesinde muazzam yakın dövüşçülerdir.

Heybetli ve boynun eğmez kurt adamlar kavgadan kaçmazlar. Daima cephede olmak isterler.

site : https://www.serverlar.org