Birçok insanın dişlerini düzleştirmemesinin sebeplerinden biri , cihazı bir kez koyduklarında görünecekleri görünümden endişelenmeleridir. Lingual tedavi, gülümsemenizi iyileştirmek için daha gizli bir yol sunar. Dişlerin arkasına gizlenmiş o kadar çok zor fark edilen yapımdır.
Lingual tedavi, geleneksel ev aletlerine benzer bir bağlantı sistemi ve tel kullanır; temel fark, dilin bulunduğu dişlerin iç yüzüne yerleştirilmeleridir . Dişlerin arkasına yerleştirmek fark edilmelerini zorlaştırır. Yalnızca ağzınızı maksimum açmanız durumunda, bir cihaz taktığınız ortaya çıkar.
Lingual tedavi aletleri her yaştan ve hemen hemen tüm diş hizalama kusurları için uygundur.
Bununla birlikte, akılda tutulması gereken iki önemli dezavantaj vardır :
· Diğer model türlerinden daha pahalıdırlar
· Dile olan yakınlıkları ses bilgisi olumsuz etkileyebilir
Hastaların alışması genellikle birkaç hafta alır. Bu süre zarfında, hırıltı ve tükürük partikülleri emisyonu ve diksiyondaki engeller gibi rahatsızlıklar yaşayabilirler.
Bununla birlikte,
lingual tedavisisteminin , ister işte ister okulda olsun, tam bir metal ağzı göstermeden gülümsemelerini geliştirmek isteyen insanlar için birçok avantajı vardır.
Eğer sizlerde
lingual tedavi alanında hizmetler almak istiyorsanız Cem Caniklioğlu kliniği ile iletişime geçerek bize ulaşabilirsiniz.