İnsan kaynakları danışmanlığı ciddi bir emek isteyen, bilgi birikimine ihtiyaç duyulan bir iştir. Asıl işi yapacak olanları seçilmesi yerleştirilmesi ve sonrasında da bu uygunluk durumunun takip edilmesi doğru karar verilip verilmediğinin araştırılması sürecin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya yetmektedir. Profesyonel bir ekip tarafından yürütülen bu işlemlerde analiz edilecek birçok unsur bulunmaktadır. Personelin işe uygunluğunun yanı sıra devamlı çalışacak düzeyde olması ya da iş yerine uyumlu olup olmadığı ya da ücret beklentisi gibi birçok alanda uygun olup olmadığı aynı görüşme içerisinde analiz edilmektedir.

Özel Ölçümlerle Ciddi Değerlendirmeler Yapılıyor.

İşe alım sırasında ya da sonrasında psikometrik ölçü araçlarıyla değerlendirilen çalışanların bulunduğu şirketler karlılık ve prestij açısından daha üst sıralarda yer almaktadır. KRC Yönetim Danışmanlık hizmetini verirken firmaların eleman ihtiyacını hızlı ve kolay bir şekilde çözmeyi planlar. Çalışanların görev tanımlarını belirler ve bir standart oluşturur. Geri bildirimlerle takip sistemi oluşturur. Mevcut durumun takibini yapar analiz eder ve iyileştirilmesi gereken alan ya da görev tanımı ya da personel tekelinde bir durum varsa düzeltilmesi için çalışmalar yapar. Şirket içinde anketler düzenler ve bu anketleri yorumlar.

İşe Uygun Çalışan İlkesi Verimliliği Artırıyor.

Çalışanları şirket içerisinde en doğru şekilde yerleştirir. Bu durum prestiji ve kaliteyi dolayısıyla da karlılığı artıran bir etkendir. Çalışanların kariyer planlamasını yapar. Verilmesi gereken eğitimleri planlar ve ilk günden itibaren bu eğitimleri çalışanlara verir.