Dünyanın tartışmasız en sevilen ve en çok izlenen sporu futboldur. Ortaya çıktığından bu güne kadar çok özel olan bu spor dalı, yine kendisini özel yapan ekipmanlara ihtiyaç duyar. Futbol topu, forma ve krampon bunlardan bazılarıdır. Yapısı itibariyle sert bir oyun olan futbol, oyuncuların hem mücadelelerinde hem de top kontrollerinde ayaklarına olan hakimiyetlerini arttırmaları için özel tasarlanmış bir ayakkabı çeşidine ihtiyaç duyar.

İyi Bir Krampon Nasıl Olmalıdır?
Krampon, her şeyden önce futbol oynanan zeminde oyuncunun ayağının kaymasını önleyecek yapıda olmalıdır. Halı saha gibi yapay çim kullanılan yerlerde ayakkabının tabanında plastik vidalar bulunurken, futbol sahaları gibi gerçek çim ve toprağın bulunduğu zeminler için, ıslak ve çamurlu alanlardan etkilenmemek için farklı krampon çivileri kullanılır. Bu nedenle seçilecek bu özel ayakkabının hem ayağa alınacak darbelere karşı sağlam olması hem de oyuncunun hareketlerini kısıtlamayacak derecede konforlu olması gerekir.

https://www.lescon.com.tr/krampon/ adresinde çocuklar ve yetişkinler için Lescon markasının farklı renk ve tasarımlarla kullanıcılarına sunduğu krampon çeşitlerini temin edebilirsiniz.