Köpek sahiplenmek için ilk defa niyetleniyorsanız kesinlikle sahiplendikten sonra köpek eğitimi aldırmanız gerektiğini unutmayınız. Bir hayvan dost edinmek gerçekten de mutluluk verici ve keyiflidir. Ancak bunun da aynı evlat da olduğu gibi büyük sorumlulukları olduğu da aşikardır. Eve bir köpek sahiplenmek ailenizin 1 nüfus arttığını bilmeniz gerekmektedir. ilk defa köpek sahiplenecek olanlar sadece sahiplenme hevesi ile bu sorumlulukları göz ardı edebilir. Ancak bir hayvan dostunuzun olması ona zaman ayırmanız gerektiği gerçeğini bilmenizi gerektirir. Onu da eğitmeniz, ve yaramaz bir köpek değil, söz dinleyen ve komutlarınıza uyan bir köpek olmasını sağlamanız gerekir. Bunu da tek başınıza yapamazsınız. Kesinlikle profesyonel eğitmenlerle köpek eğitimi aldırmak şarttır. Aksi taktirde köpek sizi dinlemez ve yaramazlıkları can sıkıcı olabilir. Bu durumlarla karşı karşıya gelmemek adına kesinlikle köpeğiniz tam 3 aylık olduğu zaman eğitime başlamanız gerekir.

Eğer sahiplendiğiniz köpek 3 aylıktan büyükse dahi, 6 aylık olana kadar olan süreç de köpek eğitimi alınması gerekir. Henüz yavruyken onu eğitmeniz ilerisi zamanlardan daha kolay olacaktır. Köpek eğitimi 2 aşamadan oluşur önce köpeğiniz eğitmenler tarafından eğitilir bu eğitim tamamlandıktan sonra sizi de eğitime dahil ederek davranmanız gereken şekil ve vermeniz gereken komutlar size de öğretilir. Akabinde sizden uygulamanız istenir ve neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatırlar. Sonrasında bir ömür köpeğinizle mutlu bir şekilde yaşarsınız.

Köpek eğitimi hakkında tam ve eksiksiz bilgi almak için işin uzmanları olan Hause of istanbul web sitesinden yararlanabilirsiniz. Oradan alacağınız bilgiler daha kesin ve net olacaktır. Akabinde bu bilgiler doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Hause of istanbul web sitesi : https://www.hauseofistanbul.com.tr/