Klavye Hız Testi Nasıl Yapılır?

Klavye hız testi kişilerin klavyede 1 dakikada kaç kelime yazdıklarını ölçen testtir. Bu testte Türkçe’de en çok kullanılan 300 kelime karışık olarak verilir. Bu kelimeleri sırayla yazmaları istenir. Yazı yazarken araya noktalama işareti konulmaz. 1 dakika sonucunda kişinin kaç kelime yazdığı tespit edilir. Bu sayı yeterli değilse sitede yer alan on parmak eğitim videoları ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

10 parmak yazı yazmak bilgisayar bilenler için çok önemlidir. Özellikle bilgisayar işi yapan ve sık yazı yazmak zorunda kalan kişiler için 10 parmak çok büyük önem taşır. 10 parmak yazı yazmak için geçmişte birçok insan kurslara katıldı. Bu kurslara özellikle katipler katılırdı. Bugün 10 parmak kurslarına katılmak yerine internetten kendi kendinize 10 parmak videolarını izleyerek yazı yazmanızı geliştirebilirsiniz.

On parmak yazı yazmaya ihtiyaç duyup duymadığınızı test etmek için ilk önce kendinizi klavye testine sokmalısınız. Sitemiz üzerinden 10 parmak videolarını izleyerek siz de 10 parmak yazı yazma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. On parmak yazı yazmak için hemen siz de Onparmak.org internet adresimize gelin. Sitemizdeki videoları izledikten sonra siz de artık 10 parmak yazı yazabilecek düzeye geleceksiniz. On parmak yazı yazma videolarını izlemek için hemen siz de sitemizi ziyaret edin.