Balayı ve tatil denilince akla ilk önce Kapadokya Balayı gelir. Bu bölge,konaklama açısından sizi kendine büyülüyecek, kendinizi kendi evinizde gibi rahat ve huzurlu hissedeceksiniz. Bölgenin tarihi yapısını gördüğünüzde sizi hayran bırakacaktır. Peki Kapadokya’da neler var, ne tür aktiviteler yapılır, nerelere gidilmeli hangi otellerde konaklamalı sizlere bu tavsiyelerden bahsedelim. Kapadokya’da sabahın en güzel saatlarinde gün doğarken en güzel Peribacalarını vadilerini Sıcak hava balonu ile havadan izleyebilirsiniz,


Bölgede yapılan popüler Klasik tur ve yeşil tur adı verdikleri turlara katılabilir, iki gün boyunca Bölgenin tam içinde yer alan,toplu müzelerin olduğu Göreme Açık Hava Müzesi,yüzlerce değişik şekillerden oluşan Peribacaları Devrent vadisi, Paşabağları, Ürgüp üçgüzeller mevki, Göreme vadisini, kaya oluşumlarını ve tarihi evleri gözlemleyeceğiniz O ağacın altı panorama, Uçhisar kalesi, Avanos çanak çömlek yapımı,Yöresel bir lokal restaurantında yemek molası ikinci gün katılacağınız yeşil turda önce bölgede keşfedilen 36 yeraltı şehrinin en büyüğü olan Derinkuyu yeraltı şehri ve sonrasında Ihlara vadisi 382 basamaklı merdiveni ile kanyona iniş ve 3,5 km size güzel bir havasıyla yorgunluğunuzu hiç hissettirmeyecek yürüyüşün ardından Belisırma köyüne ulaştığınızda Melendiz çayı üzerinde kurulmuş olan lokal bir restaurantta yemek ardından Selimeye köyü ve selimeye manastırı gördükten sonra akşam üstü sizi konakladığınız otele tekrardan bırakıyorlar. Diğer günler içinde vaktiniz varsa Göremenin en güzel noktalarında adrenalin sevenler için Gün batımı ATV turu, At turu, Jeep safari ve Kızıl çukur vadisinde bölgede en güzel izlenim noktası olan Günü batırmanızı tavsiye ederiz.


En güzel tavsiye edeceğim muhteşem süit, mağara odalara sahip özellikle kapadokyada balayı çiftleri için Tafoni evleri, Aja Cappadocia Hotel ve havuzlu ve muhteşem manzarası ile Shoestring Cave House. Şimdiden herkese iyi tatiller dileriz.


kapadokya balayı ve tatil paketleri