Böcek ilaçlama


Işıkları açtığınızda odadaki böceklerin ve nasıl kaçıştıklarını görmekten daha kötü bir şey yoktur. Kimse bu ortama uyum sağlayan ve dayanıklı zararlıların evlerinde dolaşmasını istemez. Yatak odasında hamamböceği gören bir kişinin salondaki kanepede yatmak istemesi sizi şaşırtmasın.


kene ilaçlama Salmonella, Staphylococcus, Streptococcus ve Escherichia coli gibi hastalıkları taşıdığı bilinen hamamböceklerinin saç, besin atıkları veya tatlı maddeler da dahil olmak üzere, yakındaki herhangi bir besin kaynağı üzerinde hayatta kalırlar.


istanbul böcek ilaçlama gezegenimizde 300 milyon yılı aşkın süredir varlar (ortama bu kadar uyum sağlayabilen bir canlı olmaları sizi şaşırtmasın). Dünyada 4.500'ün üzerinde hamamböceği türü bulunmasına rağmen, sadece Alman, kahverengi-çizgili, oryantal ve Amerikan hamamböceği gibi hareket etmeyi seven dört tür için endişelenmeniz gerekir.


Bu kesinlikle istenmeyen böcek evinizin etrafında dolaşmayı severler, bu yüzden onları ortalarda dolaşırken görebilirsiniz, Pestcheck uzman personeli bu istenmeyen konuklarınızı evinizden en iyi bir şekilde tahliye edecek yardımı sağlayacaktır.


Türleri ve Önleme İpuçları


Amerikan Hamam böcekleri ilaçlama :


Bu zararlılar, ılıman iklimlerde kanalizasyon ve bodrumlarda yaşamayı sever ve tipik olarak kanalizasyon ve çürümüş besinler ile beslenirler. Bu canlılar, 33 çeşit bakteriyi, altı çeşit parazit solucanını ve insanlar için bulaşıcı olan diğer patojenleri yayan bir postacı gibidir. Vücutlarında taşıdıkları mikroplar haftalarca enfekte kalabilir ve son zamanlarda yapılan çalışmalarda hamamböceklerinin küçük çocuklarda astıma neden olabilecek alerjenler taşıdığı görülmüştür. Bu alerjenler hamamböceği dışkılarından, döküntü derilerinden ve karkaslardan kaynaklanmaktadır.


Duvarların iyi yalıtılması ve çatlakların kapatılması hamamböceği popülasyonlarının azalmasına yardımcı olabilir, fakat çoğu zaman bu kadar basit değildir. fare ilaçlama bulunduğunuz ortamdan uzak tutmak için toplam hamamböceği kontrolü sağlarlar.


Doğu (Oryantal) Hamamböcekleri:


Bu böcekler, kanalizasyon boruları gibi pis noktalarda gezinmeyi ve 68 ila 84 derecelik sıcak ortamlarda gelişmeyi severler. Bodrum katlarından bir yol bularak evlere girme eğilimi taşırlar. Doğu hamamböcekleri son derece dirençlidir ve haftalarca su olmadan ve bir ay boyunca gıdasız yaşayabilir.


kene ilaçlama göre yaşam süreleri daha kısadır (sadece 110 ila 160 gün civarı), ancak aşırı şekilde ürerler. Dişiler, yaşamları boyunca herbiri 16 yumurtalı 8 yumurta kesesine sahip olurlar. Evinizde veya çevresinde hamamböceği olduğunu görürseniz profesyonel hamamböceği kontrolü sağlamanız bir zorunluluktur, çünkü hızla çoğalırlar.


Bu sinsi zararlılar, çürüyen gıdaları tüketirken aldıkları gıda kaynaklı patojenleri ve hastalıkları bacaklarında ve vücutlarında taşırlar. Bu siyaha yakın kahverengi renkteki hamamböcekleri, diğer hamamböcekleri ile iletişim kurarken gözle görülür bir dışkı salgılamakla birlikte hoş olmayan bir koku bırakırlar. Bu koyu renkli, kötü kokan böceklerden birini tespit ederseniz, hızlı hamamböceği imhası için bize ulaşın.


keneilaclama.gen.tr