İmar Barışı Kayıt Başvurusu


Yakın zamanda çıkan bir yönetmelikle imar barışı gerçekleştirildi. İmar barışı çerçevesinde belli bir ücret karşılığında oturulan ama tapusu olamayan konutların tapuları alınabilecek. Konu hakkında daha fazla bilgi almak için e-devlet portalından faydalanılabilir. Ayrıca imar barışına başvuru yapanlar ve başvuru sonuçlarını görmek isteyenler de e-devlet portalının “imar barışı kayıt başvurusu ve sorgulaması” kısmından bilgi alabilir.


Doğum Yardımı


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yürürlüğe koyduğu uygulama ile doğum yapan anneler doğum yardımı alabiliyor. Gerekli koşulların sağlanması şartıyla tüm vatandaşlar doğum yardımından faydalanabiliyor. 15.05.2015 tarihinden sonra gerçekleşen her canlı doğum için doğum yardımı alınabilmektedir. Bu tarihten sonra doğan ilk çocuğa 300 TL, ikinci çocuğa 400 TL, üçüncü ve daha sonraki çocuklara 600TL verilmektedir. Ailelerin çocuk sırası tespitinde 15.05.2015 tarihinden önce doğan çocuklar da göz önüne alınmaktadır. Ödemeler tek seferde ve bireysel bazda olup yıl içinde her ay ödeme yapılabilmektedir.


Bilgi Kaynağı


Bilgi, hayatımızın konforlu ve refah içinde geçmesi için en önemli unsurlardandır. Doğru, güvenilir ve kolay ulaşılabilen bilgi insanların en çok ihtiyaç duydukları şeydir. Güvenilir bilgi kaynağı olarak hayatımıza giren Asliyet.com sitesinden, doğum yardımından imar barışına kadar ihtiyaç duyduğunuz her konuda faydalanabilirsiniz. Ekonomi, sağlık, teknoloji ve gündemdeki her türlü konu hakkında doğru ve güvenilir bilgi alabileceğiniz bir sitedir.