Her WebMaster'ın Kullanabileceği SEO Araçları


Webmasterlar bir websitesini analiz ederken pekçok araç kullanmaktadır. Bu araçların bir kısmı ücretli bir kısmı ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Web sitelerinin doğru analiz edilmesi için önemli bir yardımcı olan Seo araçlarını, doğru analiz yapabilmek için sizde sıkça kullanmalısınız. Araçların kullanılması ve verilerin doğru yorumlanması için ayrıca bilgi edinmeniz oldukça önemlidir.


Seo Araçaları Nelerdir?


Arama motoru optimizasyonu tarihine baktığımız da eskiden bu güne kadar bir çok yenilikler geldiğini ve eski dönemlere göre SEO performansını piyasada bulunan bir çok araçlar ile takip etmek ölçümlemek mümkün hale geldi. Bu yazımızda piyasada bulunan ve bir çok seo uzmanı ve e-ticaret uzmanı tarafından kullanılan araçları listelemeye çalışacağız. Bu araçlar genelde site dışı çalışmalarda işinizi kolaylaştıracak ölçüdeki araçlardır.


İlk olarak bu alanda ilk çıkan seo aracı olarak gösterilen ve bizler tarafından yoğun olarak kullanılan araç olan ahrefs den bahsetmek istiyorum. Bir web sitesi ile ilgili bir çok detayı görebileceğiniz bu araçta özellikle web sitenize gelen ve çıkış yapılan backlinkleri kolayca görebilmenizi sağlamaktadır. Ayrıca kendi için de DA (domain Authority) ve PA (Page Authority) gibi özelliklerini göstermekte. Ayrıca aldığınız pakete göre bir den fazla web sitenizi takip edebilir veya rakiplerini takip edebilirsiniz.


Diğer Seo araçlarını öğrenmek ve yazının devamı için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.


https://www.seozof.com.tr/seo-calism...giniz-araclar/