Flama bayrak kullanımının günümüzde sık karşılaşılan kullanım alanı; partilerin seçim tanıtımları, şirketlerin akılda kalıcı olması için reklam yapmaları gibi alanlardır. Flama kendi arasında dörde ayrılan, isteğe göre boyut, şekil gibi özellikleri belirlenen kumaştan yapılmış simgeler olarak akla gelmektedir. Kelime anlamı ise mühendislerin ve haritacıların küçük boyutlardaki bayrakları mızrak veya sivri bir uca takarak kullanmalarıdır. Aynı zamanda reklam, tanıtım gibi çeşitli amaçlarla da kullanılırlar.
Kullanım amacı, hizmet edilen yerler veya istekler doğrultusunda hazırlanan flama bayrak; düz flama, üçgen flama, kırlangıç flama, özel flama olarak çeşitlilik göstermektedir. En sık kullanılan ise düz flamalardır.


https://goo.gl/Uhfb4Z


Masa Bayraklarının Kullanım Alanları

Genellikle bu bayraklar devlet kuruluşlarında* ve şirket yapılanmalarında kullanımlıktadır. Kullanım şekilleri ise ülke bayrağı ve şirketin logosunun bulunduğu iki ayrı masa bayrağı olarak kullanılmaktadır.*Masa bayrakları*çoğunlukla uluslar arası görüşmeler esnasında masalara nizami bir şekilde dizilerek kullanılmaktadır. Bunun dışında ofis masalarını süsleme amacıyla da kullanılmaktadır.

http://bit.ly/2o0mvGz

Devlet makamlarının vazgeçilmezi olan *Makam Bayrağı*hemen bütün kademedeki makamlar içinde kullanılır. Burada dikkat edilen husus makamına uygun ölçü ebat ve simgeler ve o bayrakları tutan diğer malzemelerin doğru kullanılmasıdır. Doğru malzeme doğru prestij anlamına gelmektedir. Bunu sebebi insanların bütün odayı incelemesi ve eksik arama veya saygı duyma isteği olarak düşünüle bilinir.
Makam Bayrağı*süsten çok söz olmaktadır. Makamınıza giren kişilere sizin sözünüzün nereden başlayıp nasıl sonlanacağına kadar ve kurumunuzun sözünün ne olduğunu anlatan bayrak türleridir.

http://bit.ly/2uWk5wd