Eviniz haşere tarafından istila edildi mi? Böceklerin, farelerin veya başka bir hayvan bulaşlığına mı uğraşıyorsunuz? Yaptığın hiçbir şey işe yaramıyor mu? Hemen kullanmaya başlayabileceğiniz etkili haşere kontrol ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. Aşağıdaki makale size doğru yönde işaret edecektir.

pleksi - pleksi mor
Onu öldürmek için bir hamamböceğine basmayın. Üzerine bastığınızda, yumurta kesesini bırakabilir. Yumurtalar daha sonra evinizdeki halı ve kilim boyunca ayakkabılarınızın altından aktarılabilir. Yumurtalar hatch'inize hazır hale gelene kadar halılarında hayatta kalırlar, böylelikle çok daha büyük bir roach problemi bırakırlar.

Bir do-it-yourself sprey deneyin. Evinizi böceklerin önlenmesi için püskürtmek için profesyonel bir hizmet vermeyi göze alamazsanız, yerel donanım ve kutu mağazalarında bulunan çok sayıda haşere kontrol spreyini deneyin. Çoğu, içinde ve dışında evinizin temelleri ve pencereleri etrafında püskürtülmene izin veren tetikli sprey püskürtmeli kolay kullanımlı şişelerde bulunur.

Sadece reaktif değil, önleyici olun. Evet, evinizde bulunan zararlıları öldürmeniz gerekir, ancak sorunun başta nasıl başladığını da önemle tavsiye ederiz! Zeminlerinizde zararlıları getiren bir çatlak var mı? Düzelt. Yiyeceklerin bırakıldığı bir alışkanlık var mı? Uygulamayı değiştir. Bu, bu zararlıların tekrar tekrar gelmesini önleyecektir.

Herhangi bir tohum veya ev bitkisini satın almadan önce muayene edin ve eve getirin. Mevcut böcek işaretlerini kontrol etmek istersiniz. Ayrıca, böcekleri çekebilecek hastalık sorunlarına bakmak isteyeceksiniz. Evinizde, yabani havalarda böcek veya zararlıları çeken bir şey koymayın.

Bir çiftlikte yaşıyorsanız ve farelerle veya farelerle ilgili bir sorun yaşıyorsanız, doğal haşere kontrolü sağlamak için birkaç açık kedi almayı düşünün. Kedilerin deklileştirilmediğinden ve açık binaların her bir yerine erişebildiğinden emin olun. Kedilere yiyecek ve su sağladığınızdan emin olun çünkü aç değillerse bile fareleri yakalayacaklardır.

Unu, tahılları, şekeri ve diğer kuru malları kapalı plastik, cam veya metal kaplarda saklayın. Bu, kiler kelebekler, kirpi, karıncalar ve hatta mutfaktaki farelerin istilasını engeller. Zararlıları korumak için karton veya diğer çürük ambalajlara güvenmeyin. Fareler onları çiğneyebilir ve böcekler küçük açıklıklara nüfuz edebilir.

İmha edici maliyetleri karşılaştırın. Farklı tahminlere giren farklı faktörler vardır, bu nedenle ne olduklarını öğrenin. Kiraladığınız kişinin bu zararlılardan arınabilmesi için emin olmasını istersiniz. Ancak, bazen biraz daha pahalıya mal olacak. Birilerini tutmadan önce araştırmanızı yapın.

Zararlı böcekleri olan bir evde yaşıyorsanız, yeni bir eve taşınmadan önce aramayı ve imha ettiğinizden emin olun. Birçok kişi bunu başaramıyor ve böceklerini yeni yerlerine götürüyorlar. Bu, aynı konuyu tekrar yeni bir yerde bulacaksınız demektir.

Hiçbir koşulda zararlı böreği evinize tokramamalısınız. Hemen harekete geçmezseniz durum daha da kötüleşecektir. Zararlılarla musallatan bir ev değerini kaybedecek, zararlı evine zarar verecek ve bazı zararlılar aslında hastalıkları evcil hayvanlara ve bazı durumlarda insanlara geçirebilecek.

Yakacak odun varsa, evin iyi bir miktarda saklandığından emin olun. Buglar bu ahşabda yaşayacak, bunu evden mümkün olduğunca uzakta isteyeceksiniz. Hataların evde şölen olacak tüm öğeleri atmaya çalışın.

Evinizdeki örümcek miktarını azaltmak isterseniz, evinizin etrafındaki dağınıklığı temizlediğinizden emin olun, örneğin kitap yığını veya gazete yığını gibi. Örümcekler bu şeylere ilgi duyar ve etrafında ağlar yapabilir, böylece yapabileceğiniz en iyi şey onları ilk etapta ortadan kaldırmaktır.

Zararlı kontrolü imkansız olmak zorunda değildir. Profesyonel imha hizmetlerinde yüzlerce dolar harcamak zorunda değilsiniz. Bu makalede okuduğunuz ipuçlarını kullanın. Çok geçmeden, o istenmeyen ziyaretçileri evinizden dışarı çıkararak barış içinde tekrar yaşayabilirsiniz.