Üstelik lafmacun.net'te spor haberleri denildiğinde akla ilk gelen futbol yerine diğer spor dallarıyla ilgili de geniş bir içerik arşivi mevcut. İsteyen herkesin kayıt olduktan sonra yazarlık yapabildiği ve kendi yazdığı haberleri ekleyebildiği site, tüm ziyaretçilerini tatmin edebilecek kadar detaylı video ve haberlerini de bu politikasına borçlu. Basketbol, tenis, voleybol gibi alanları da takip eden spor severler; lafmacun.net adresinde eğlenceli vakit geçireceklerdir. Tüm bunların yanı sıra sitedeki testleri çözerek de ilgilendiğiniz spor dalında ne kadar bilgili olduğunu ölçebilirsiniz. Daha sonra çıkan sonuçları arkadaşlarınıza hava atmak için de kullanabilirsiniz.

Tüm bu saydığımız içerikler ek olarak, en gizemli ve ilginç tarihi olaylar da bu muhteşem sitedeki yerini almış durumda. Eski zamanlarda yapılan ve günümüze kadar uzanan birbirinden ilginç deneyler, dünya tarihine ait ilginç bilgiler, Mısır piramitlerinin gizemli sırları ve antik Roma dönemine ait tarihi eserlere dair haberler; bu sitenin tarih arşivini süsleyen nadide başlıklar arasında yer alıyor. Eğer bu konulara ilgi duyuyorsanız lafmacun.net'teki her biri özenle hazırlanmış haberlere göz atmanızda fayda göreceksiniz.

Sadece tarihi olaylar değil tabi internet üzerinden bir çok ilginç bilgiler de öğrenebilirsiniz. Normal yaşantınızda bir işinize yarasada bazen arkadaş ortamında veya bilgi yarışması izlerken bazen işe yarayabiliyor. Bazı ülkelerde olan çok ilginç yasakları, bir birinden ilginç hayvanları öğrenebilirsiniz.

Sitenin sağ üst köşesindeki arama butonunu kullanarak merak ettiğiniz bir konuyla ilgili araştırma yapmaya başlayabilir, lafmacun.net'in geniş arşivi arasında kaybolmaya başlayabilirsiniz. Tüm bunları yaparken aklınıza bir soru gelirse de, var olan yorum formunu kullanarak görüş ve fikirlerinizi ileterek yazardan geri dönüş talep edebilirsiniz.