2 sonuçtan 1 ile 2 arası
Şu an Site Tanıtımları kategorisindeki Dünyada Klima Kullanımı isimli konuyu okuyorsunuz.
 1. #1
  Laplace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  13.08.2018
  Mesajlar
  1.564
  Konular
  1564
  Etiletlenme
  0 Defa

  Dünyada Klima Kullanımı

  Dünyada Klima Kullanımı

  Klima kullanımı, dünyada günden güne yaygınlaşmaktadır. Klimaların rahatça kullanılabiliyor olmaları ve her mevsim için uygun olmaları, yaygınlaşmalarının altında önemli bir sebeptir. Ülkemizde de dünyada olduğu gibi hızla gelişen bir klima ağı mevcuttur. Çok sayıda kaliteli klima markasının olması da bunda önemli bir etkendir. Kaliteli üreticiler, rekabeti de geliştirmektedir. Rekabet geliştikçe firmalar daha iyi hizmet verebilmek adına daha etkin çalışmalar yürütmek zorundadırlar. Bu da en çok klima piyasasının gelişimine katkı sağlamaktadır.

  Klima kullanımında dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar söz konusudur. Bunlardan birisi de klimayı temiz kullanmaktır. Klimanızı ne kadar temiz kullanırsanız sorun yaşama riskinizde ortadan o derece kalkacaktır. Klimanızı temiz tutmak için klimanın bulunduğu ortamı temiz tutmanız şarttır. Klimanın kullanıldığı ortam ne kadar tozlu ve kirli ise klimanızın filtresinde o kadar toz ve kir birikir. Partiküller ve bakteriler, klimanın filtresinde birikmektedir. Filtrede biriken aşırı toz ve kir, bir süre sonra klimanızın eskisi kadar aktif çalışmasına engel olacaktır. Kış aylarında klimanız yeteri kadar ısıtmayacak ve yaz aylarında klimanızın verdiği soğuk hava miktarı düşecektir. Bu gibi durumların önüne geçebilmek adına klima servisleri ile irtibatta olmanız ve klimanızın bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız şarttır. Klima servisi, gerekli bakım işlerini yaptıktan sonra klimanızı bir takım testlerden geçireceklerdir. Böylece klimanızın artık eskisi gibi soğuttuğunu ve ısıttığını görebileceksiniz.

  Klima bakımı yapılırken temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli hususta klimanın kullanıldığı ortamda sigara içilip içilmediğidir. Sigara içilen ortamlarda havaya karşılan duman ve is, bir süre sonra klimanıza zarar vermeye başlayacaktır. Zira klimanız sadece soğuk ve sıcak hava dalgası yaratmakla kalmaz, aynı zamanda ortamdaki havayı da temizler. Filtreden geçirilen ortam havası, temizlendikten sonra ayarlamalara göre sıcak ya da soğuk şekilde yeniden ortama bırakılır. Sigara içilen ortamlarda klimaların daha fazla arızalanma sebebi, sigara dumanının bir süre sonra klimaya zarar vermesinden kaynaklanmaktadır. Bu gibi durumlarda hemen klimanızın markasına göre klima servisi çağırmalı ve klimanızın tadilatını sağlamalısınız. Ayrıca klima bakımı dönemlerinde de yine klima servisi aracılığı ile klimanızı temizletebilirsiniz. Bireyler, diledikleri zaman klima filtresini çıkarıp temizleyebilirler.

  Klimanızı kullanmaya başladıktan bir süre sonra klima filtresinde toz ve kir birikimi olacaktır. Bu da az önce söz ettiğimiz gibi klima performansını düşürücü etki yaratacaktır. Bu gibi durumlarda klimanızın filtresini kendi başınıza çıkarıp yıkayabilirsiniz. Yalnız bu işlemi yaptığınız esnada klimanızın çalışır durumda olmamasına özen göstermelisiniz. Klima filtresi, ön kapağın hemen altında yer almaktadır. Klimanızın ön kapağını ve filtresini klimanız kapalı durumdayken çıkarıp yıkayabilirsiniz. Bir süre beklettikten sonra klima filtrenizin kuruduğunu görebilirsiniz. Kuruyan klima filtresini yine klimanızı çalıştırmadan yerine tam olarak oturtmalısınız. Klimanızın filtresini yerine oturttuktan sonra klimanın ön kapağını kapatabilir ve klimanızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemler, klima servisleri tarafından da yapılabilmektedir. Klima servisleri, temizlik esnasında bir takım malzemelerden ve temizlik ürünlerinden yararlanabilirler. Dolayısıyla klimanızın temizliğini klima servisine yaptırmanız daha akıllıca olacaktır. Klima servisi konusunda yardım alabileceğiniz kaliteli bir ağ olsun istemez misiniz? Cevabınız evet ise birçok klima kullanıcısının düzenli olarak ziyaret ettiği, https://medium.com/@komklicom/komkli...i-63d492147235 sitesine sizleri de bekliyoruz. Bu siteyi kullanarak size en yakın klima servislerine çok rahat bir şekilde ulaşabilir ve bu servislerin bilgilerini kolayca bulabilirsiniz. Klimanızın bakımını yaptırmak, temizlettirmek ya da arızalarını gidermek için bu sitede yer alan klima servislerinden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Böylece klimanız ilk günkü performansından çok fazla uzaklaşmamış olacaktır.


 2. #2
  canerucar3443 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  21.01.2019
  Mesajlar
  5
  Konular
  0
  Etiletlenme
  0 Defa

  Cevap: Dünyada Klima Kullanımı

  bilgilendirme için teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0