Dubai Emirliği'ne gitmek isteyen bir Türk vatandaşının seyahat etmeden önce Dubai Konsolosluğu online vize biriminden Dubai vizesi alması gerekir. Umuma Mahsus Pasaport hamili her Türk Dubai seyahati için vize prosedürüne tabi iken, Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahiplerinin 90 güne kadar vizesiz seyahat etme hakkı bulunmaktadır.

Dubai vizesi için gerekli evrakları hazırlayanlar Dubai konsolosluğu onayı için vize talebini online olarak iletir. Zorunlu evraklarla birlikte seyahat amacının ve seyahat sayısının da belirtilmesi gerekir. Online Dubai vize başvurusu 9:00-16:00 saatleri arasında yapılmakta, başvuru tarihinden itibaren ortalama 72 saat içinde başvurular incelenir.

Dubai'ye seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisinden Dubai vizesi alması gerekmektedir. Göçmenlik Ofisinin gözetiminde Dubai Online Vize işlemleri yürütülmektedir. İşlemler e - Visa sistemi üzerinden yapılan başvurular ile yürütülmektedir.

Dubai vize ücreti, Dubai Konsolosluğu adına vize ödemesi alan Dubai Göçmen Ofisi ve akredite başvuru merkezi ücretlerini içerir. Başvuru bedeli, istediğiniz kısa süreli vizenin türüne göre ve Dubai'de kalış süresine göre değişiklik göstermektedir. Ödeme yöntemleri konusunda başvuruda bulunmak isteyenlere kolaylık sağlanmakta olup üç seçenek sunulmaktadır. Bunlar nakit, havale ve kredi kartı ile ödemedir. Kredi Kartı ödemesi internet aracılığıyla firma ile irtibata geçerek size verilen kredi kartı bilgilerinize ilişkin ödeme formunu doldurarak gerçekleştirilmektedir. Vize ücreti vize başvuru merkezinde kredi kartı ile veya nakit ödeme yapılabilmektedir. Danışman firmalar aracılığı ile yapacağınız ödemelerde danışman firma hesabına yaptığınız ödemenin banka dekontunu taratıp mail ile ileterek işlemi hızla yapabilirsiniz.