Dr. Özgür KOLDAŞ, 1970 yılında Hatay'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini Hatay'da bitirdikten sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır.

Tıp eğitiminin yanı sıra İtalya ve Fransa'da Medikal Estetik ve Kozmetoloji, Gazi Üniversitesi'nde Genel Akupunktur, Almanya'da Neuraltherapi ve Ağrı Akupunkturu, Fransa'da Mikrocerrahi ve FUT yöntemi ile Saç Ekimi, Almanya'da FUE yöntemi ile Saç Ekim ve İsviçre'de DHI yöntemi ile Saç Ekimi Eğitimleri almış olan Dr. Özgür KOLDAŞ, Ankara'da kendi ismini taşıyan poliklinik ve merkezlerde Medikal Estetik ve saç ekimi konularında, çalışmalarına devam etmektedir.

Özellikle tıbbi botoks ve tıbbi dolgu konularında çok tercih edilen Dr. Özgür Koldaş, Medikal Estetik konusunda teknolojinin getirmiş olduğu tüm yenilikleri de yakından takip etmektedir.

Tıbbi Botoks

Botoks kelimesi genel olarak ifadesiz bakışları, gergin kaşları, yerinden oynamayan dudak ve mimikleri hatırlatır. Fakat Ankara botox derinine indiğinizde aslında durumun hiçte böyle olmadığını, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiğinde hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için çok faydalı olduğunun farkına varabilirsiniz.

Botoks uygulaması 1987 yılında kozmetik alanında kullanılmaya başlanmıştır. Bu dönemlerd
e kısıtlı bir alana sahip olan Ankara botoks uygulaması 1989 yılından sonra geniş kullanım alanına yayılmıştır. Zamanla geniş kullanım alanına yayılmasıyla birlikte FDA tarafından 2002 yılında onay verilmiş ve sağlık alanında iyice yaygınlık göstermiştir.

Botoks uygulaması oldukça basit işlemdir. Fakat uygulamayı bilinçli ve tecrübesi olan kişiler tarafından yaptırmaya özen göstermek gereklidir. Uygulama için botoks adı verilen toksin cildin altına enjekte edilmektedir. Uygulamada çok ince uçlu bir enjektör kullanılır. Uygulama esnasında kullanılan enjektör çok ince özellikte olacağı için herhangi bir acı, ağrı, sızı durumu yaşanmaz. Botoks uygulaması yaklaşık 5- 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.