Yaşadığı devrin yanında günümüzde de hala akıllara kazınmış sözleri ile bilinen Can Yücel ; kitapları, şiirleri ve sözleri okunması gereken sanatçılarımızdan birisidir. Karmaşık geçen hayatına birçok duyguyu sığdırmış olan şahsiyet ile ilgili sitemizde detaylı bilgiler vereceğiz.

Öncelikle sizlere Can Yücel sözleri ve detaylarını sunacak, ardından da ünlü sanatçımızın şiirlerini paylaşacağız. Kitapları ve kültürümüze kattığı birikimi aktardıktan sonra hayatı ile ilgili detayları da anlatmaya çalışacağız. Özellikle Can yücel şiirleri konusunda, elimizden gelen tüm özveriyi aşağıda bulabilirsiniz.

Aşağıda bazı Can Yücel sözleri yer almaktadır. Dilerseniz diğer Can Yücel şiirleri veya resimli sözleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yüz kızartıcı bir suç değildir hırsızlık; çalınan birinin kalbiyse eğer.

Galiba yoruldum. Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar… Kendimi her kaybettiğimde, seni de kaybediyor olmaktan yoruldum.

Acılara bakıp da küsme sevdalara, gavura kızıp da oruç bozulmaz. Sök at kafandan acabaları, kemik aynı yerden iki defa kırılmaz.

Seninle olmanın en kötü yanı ne biliyor musun? ”Seni seviyorum” sözcüğü dilimin ucunu ısırırken her konuşmamızda boş yere saatlerce havadan sudan söz etmek.

Senden ayrılınca anımsadım dünyanın bu kadar kalabalık olduğunu.

İçin yanarken üşümek, yüreğin kan ağlarken gülmek, özleyip de sevdiğini görememek. İşte aşk bu olsa gerek!

Ağlayanı güldürebilmek; ağlayanla, ağlamaktan daha değerliymiş.

Sen mi kaldın dedim düzeltecek dünyayı; vurup kapıyı çıktım.

Eğer çok konuşmak faydalı olsaydı, Allah iki ağız, bir kulak verirdi. Onun için, çok dinleyip az konuşmak gerek.

Gidiyorum ben boş çakallar, sıçmışım ortalık yerinize. Kıçımın fosforuyla aydınlanın siz artık.

Kendi elinle kazdığın kuyuya, aşk, ufacık bir taş atmaktır. Gürültüsü büyüyünce sessizliğin, marifet, yosunlar gibi susmaktır.

Utanılacak bir şey değildir ağlamak, yürekten süzülüp geliyorsa gözyaşı eğer.

Seninle olmanın en güzel yanı ne biliyor musun? “Elin elime değmeden avuçlarımı terleten sıcaklığını taa içimde hissetmek.

https://www.canyucel.site