Canlı tv siteleri günümüzde internetin yaygınlaşması ile bir çok kişi tarafından anlık olarak takip edilmektedir. İnternet siteleri üzerinden karasal ve bölgesel bir çok kanalı içerisinde barındıran bu siteler internet üzerinden tek platform altında tüm kanallara erişebilmenize olanak sağlamaktadır.


Geçmişten Günümüze Canlı Tv Yayınları


Tarihsel olarak, küresel sporları canlı ve uluslararası haber programlarını kırma, dünya genelindeki tüm zaman dilimlerinde genellikle canlı tv yayın yapar. 2000'li yılların sonlarındaki yükselişin başlangıcında internet ve sosyal medya kuruluşları aracılığıyla "spoiler" den kaçınma ihtiyacını önlemek için dünya genelinde tüm zaman dilimlerinde çeşitli ödül gösterileri yayınlanmaya başlandı.
Onlarca yıldır, Akademi Ödülleri Alaska’da ve her iki ABD kıyılarında da sürekli olarak canlı tv yayın yaptı. Altın Küre Ödülleri ve Billboard Müzik Ödülleri, kıta ABD bölgesinde canlı yayınlanırken, Primetime Emmy Ödülleri ve Grammy Ödülleri son yıllarda ABD'deki tüm bölgelerde canlı yayınlanmaktadır.


Sosyal Medya Canlı Tv İlişkisi


Günümüzde son dakika gelişen haberler her ne kadar sosyal medyaya anında haber olarak önümüze düşse de bir haberin doğruluğunu teyit etmek için insanlar otomatikman canlı tv veya resmi makamların açıklamasını beklemektedir.


https://canlitvizle.ooo/