Ombre saç modelleri ile renk gölgelendirmesi son yıllarda kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen saç modalarından en önemlisi haline geldi. Ombre saç çok doğal bir görünüme sahip olmasının yanında şıklığı ile de gözleri üzerinizde toplayacaktır.
Ombre SaçAncak ombre saça sahip olunmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey, uzman ve bu saç yapımı konusunda bilgili bir kuaförü tercih etmelisiniz.
Ombre Saç Rengi Geçişleri
Orjinal Geçişleri Kullanın!
Ombre tekniğini kullanacak kadınlar için en önemli önerimiz, doğal saç renklerini gölgelendirmeyi tercih etmeleri olacaktır. Sarı saç rengine sahip bir kadınsanız, saçınızı koyu tonlar ile gölgelendirerek ombre saçın ne kadar size uygun olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Ombre saç rengi geçişleri koyu tonlardan açığa ya da açık tonlardan koyuya olacak şekilde uygulanmaktadır. Özellikle kumral tonlarında gerçekten şık ve doğal bir görünüm kazandıracaktır.

Ombre Saç RenkleriBununla birlikte benzersiz bir saça sahip olmak isterseniz farklı renklerin gölgelendirmesini de kullanarak ombre saç modellerine bir yenisini ekleyebilirsiniz. Özellikle mavi tonlardan siyaha geçiş bu saç modelinin en orijinal kullanımlarından birisini oluşturmaktadır.

Parlak kızıl bir saç rengine sahipseniz ve bu saç rengini doğallaştırmak isterseniz ombre tekniği ile ton geçişleri kullanarak bu saç rengini doğal bir hale getirebilirsiniz.
Bu yıl ombre saç renginin bu kadar popüler olmasında orijinal ve şık olması oldukça etkili.

Kaynak;

https://sacportali.com/bu-yilin-trendi-ombre-sac-modelleri/