İyi diş bakımı, uygun diş alışkanlıkları ile başlar ve biter. Herkes temiz bir ağza sahip olmak için gerekenleri anlamıyor. Her ay başka bir ağrılı sorun için dişçiye gitmekten kaçınmak istiyorsanız, iyi diş bakımı hakkında bilgilendirici ipuçları için okumaya devam edin. Oku ve eğitimli ol.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler - Kartalnews.com

Dişlerinizi iki kere fırçalamadan asla tek bir gün gitmeyiniz. Bu, ADA tarafından önerilen harika bir uygulamadır. Fırçalama, normal rutininizin bir parçası haline gelmeli, böylece bunu yapmayı asla unutmamalısınız. Ayrıca diş ipi kullanmalısın.

Önleme, pahalı diş işlerinden kaçınmanın anahtarıdır. Önleyici tedbirler aldığınızda çoğu diş problemi tamamen önlenebilir. Bazı önemli koruyucu önlemler, dişlerinizi günde iki kez fırçalamak, her gün diş ipi kullanmak ve diş hekimini yılda bir kez temizlik yapmak için görmektir. Kool-Aid ve alkolsüz içecekler gibi şekerli içeceklerden kaçınmak da yardımcı olacaktır.

Diş ipi kullanırken dişlerinizi plaktan çıkarmayı unutmayın. Diş ipini dişin alt kısmına yerleştirmeli ve dişi çıkarmak için plakayı yavaşça çekiniz. Dişleriniz arasındaki boşluğu diş ipi ile temizlemeye odaklanmadan önce, her diş için bunu yapın.

En etkili gargaraı seçmek için alkolsüz markaları aradığınızdan emin olun. Alkol içeren ağız gargara ağzını kurutmaya eğilimlidir. Tükürük aslında dişlerinize faydalıdır ve bazı bakterileri parçalamaya yardımcı olur. Tükürük, diş sağlığında önemli bir rol oynadığından, tükürük üretimini engelleyebilecek, alkol içermeyen, ağız yıkama markalarını seçmek için özen gösterilmelidir.

Plak ve birikintiyi temizlemek için yeterince uzun fırçalamadığınız konusunda endişeleriniz varsa, açıklayan bir tablet veya gargara kullanmayı deneyin. Fırçalamadan önce tableti çiğneyin ya da her yön için yıkayın. Herhangi bir sorun alanlarınız gargaralarınızla lekelenecektir. Ancak dışarı çıkmadan önce tüm ürünleri fırçalamak için kendinize yeterli zaman ayırdığınızdan emin olun. Bu kesinlikle, yalnızca gidecek hiçbir yeriniz olmadığında kullanmanız gereken bir şey.

Eğer sen. Geceleri dişlerinizi öğüten bir kişi, Botox enjeksiyonlarını düşünün. Bir diş hekimi, kasları gevşetmek ve stresle ilgili taşlama yapmak için bir durdurma getirmek için çene içine enjekte edilen az miktarda Botox kullanır. Wile bu yöntem genellikle etkilidir, her üç ayda bir tekrarlanması gerekecektir.

Diş ipi, diş ipi, diş ipi! Elbette herkes dişlerini sanki yapması gerektiği gibi fırçalar, ama kaç tanesi aslında diş ipi kullanır. Diş ipi, dişlerin arasındaki yiyecekleri sıkıştırabilecek ve bakteri yayılabildiği bölgeyi temizler. Bu aynı zamanda diş ipi kullanmazsanız oluşabilecek olası enfeksiyonların başlangıcını da önleyecektir.

Tütün ürünlerini kullanmayı bırakmak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Çoğu insan sigaranın dişeti hastalığına neden olabileceğinin farkında değildir, bu da birçok insanda diş kaybına neden olur. Dişlerin daha uzun süre dayanma şansını arttırmak istiyorsanız, tütün ürünlerine olan bağımlılığınızdan kurtulmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Ağzınızda fark ettiğiniz tüm değişiklikler hakkında derhal diş hekiminize danışın. Aniden soğuk algınlığı, donuk bir ağrı ya da kendi başına gitmeyen tuhaf bir noktaya olan duyarlılık arttığında, diş hekiminiz dişler ve temel sağlık sorunları ile ilgili basit bir sorun arasındaki farkı bilir. Bu tür sorunları bildirmek için hemen arayın.

Eğer diş eti hastalığınız varsa, kozmetik diş prosedürlerinden geçmek için herhangi bir planı ertelemelisiniz. En iyi sonuç için diş ve diş etleriniz sağlıklı olmalıdır. Aksi takdirde, enfeksiyonlara daha yatkın olacaksınız veya prosedürü tekrarlamanız gerekebilir. Bunu riske ederek sağlığınız üzerinde şansa sahip olmak isteyen dişhekimlerinden kaçının.

Her altı ayda bir temizlik için diş hekiminizi ziyaret ettiğinizden emin olun. İki yıllık temizlik, plakları kontrol altında tutmak ve herhangi bir sorunu şiddetli hale gelmeden tespit etmek için gereklidir. Diş sigortanız varsa, temizlik ziyaretleriniz genellikle yüzde 100 oranında karşılanacaktır. Bu randevuları tutmak uzun vadede size para ve baş ağrısı kurtacaktır.

Dişlerinize nasıl düzgün bakacağınız konusunda bir anlayışa sahip olmak, size öğretilmesi gereken bir şeydir. Neyse ki, yukarıdaki makale size iyi diş bakımını nasıl yöneteceğiniz konusunda harika ipuçları verdi. Diş bakımı alışkanlıklarınızı geliştirmeye yardımcı olmak için buradaki bilgilere sadık kalın ve sonunda hayallerinizdeki gülümsemeye sahip olacaksınız.