Bursa anaokulu düzeyinde okulumuz; ülkemizde okulöncesi eğitimin düzenli ve sisteme uygun bir şekilde uygulanmaya kuruluşundan bu yana topluma hizmet veren öncü bir eğitim kurumudur.
Okulumuz bünyesindeki Nilüfer anaokulu her zaman eğitim hizmetinin hem kaliteli hem de uzun süreli olmasında, öğretmenlerimizin işinin uzmanı olması ve fedakârca çalışması; ebeveynlerin katılımcı yaklaşımları, okul yönetimin ise okulöncesi eğitimin önemine ve ihtiyacına inanıyor olmasının payı oldukça büyüktür.
Anaokulumuzda her çocuk bizim için özeldir ve bir tanedir. Her çocuğun istek ve gereksinimleri önemlidir. Çocuğun isteklerine ve gerekli ihtiyaçlarına cevap vermek temel prensibimizdir.
Okulumuz; çocuklarımız için eğlenerek öğrendikleri, sosyalleştikleri, kendilerini ve yaşamı keşfettikleri, olumlu kişilik geliştirdikleri, keyifle beslendikleri, kişisel bakım becerilerini gerçekleştirdikleri bir öğrenim ve eğitim merkezidir.
Yine çocuklarımız okuldaki sosyal ve eğitsel etkinlikler sayesinde estetik ve yaratıcılık, çevresel duyarlılık, bilimsel merak konularında farkındalık geliştirmektedir.
Beşevler anaokulu bölgesinde bulunan okulumuz eğitimdeki bir diğer temek hedefimiz ise çocuklarımızın akademik yaşamlarında becerileri öğrenmelerinin yanı sıra duygusal zekalarını geliştirmektir. Duygusal zekâsı yüksek olan çocuklarımızın hayat ve akademik başarısının yüksek olacağı ve daha üretken olacağı inancındayız ayrıca her yüzyılda olduğu gibi içinde bulunduğumuz yüzyılda da kaliteli eğitim alan, duygu eğitimi gerçekleştirmiş kişiler toplumlara yön verirler. Duygu eğitiminde de amaç kendini bilen, potansiyelini bilen duygularını yerli yerinde kullanabilen kişiler yetiştirmektir. Duygu eğitimi almış bireyler mutlu olmayı başarabilmektedir.