Bebek gelişimi konusunda ülkemizde her yöreye ait farklı farklı adetler, gelenekler vardır. Günümüzde bir çok tıbbi bilgi geçmişte ninelerimizden bize miras kalmıştır. Gebelikten anneliğe uzanan 9 aylık uzun macerada sorunlar hamilelikte mide bulantısı ve bel ağrısı ile başlar. Bunları takiben anne adayları karşılarına çıkan bir çok sorunu basit olarak görerek doktora gitmek yerine internette arama yapmaktadır.

Hamilelikte karşımıza en sık çıkan soru ve sorunlara örnek vermek gerekirse ;

Gebelikte kasık ağrısı,

Hamilelikte saç dökülmesi,

Hamilelikte oluşan cilt lekeleri,

Hamilelikte oluşan ruhsal değişimler,

Hamilelikte cinsel ilişki

gibi sorular sıkça arama motorlarında aratılarak bilgi arayışına girilmektedir.

Gebelikte özellikle 4. aydan sonra karın büyüme hızı artar ve belirgin hale gelir. Anne adayları bu dönemlerde ruhsal değişimlerin yanı sıra hamilelikte üçlü tarama , gebelikte vajinal kanama , hamilelikte şeker yüklemesi gibi her ağızdan farklı öneriler çıkan konularda bilgi kirliliğinde boğulabilir.

Genel olarak hamilelik esnasında en çok merak edilen konuların başında anne olmanın bilinci ile oluşan bebeğini koruma ve kollama mekanizması ile hamilelikte sigara kullanımı , gebelikte sağlıklı beslenme önerileri ve hamilelikte ilişkiye girme konularında tereddütler yaşayabilir.

Tüm bu konular internetten araştırılarak bebek gelişimi başlığında toplandığında, doğru bilgiye ulaşılabilen sitelerden biri olan bebekvegelisim.com u anneler gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Hamilelik döneminin sonuna yani doğuma yaklaşıldığında normal doğum yada sezeryan doğum ile alakalı bilgileri , tüm doğum çeşitlerini bebekvegelisim sitemizden öğrenebilir. Doğum çantası , hastane çantası ve yenidoğan bebekler ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren özellikle ilk 36 ay içerisinde gelişim açısından; bebek mama tarifleri , bebek oyunları , bebek hastalıkları , bebek gelişimi gibi konularda bir çok bilgiye doğru şekilde ulaşabilir ve faydalanabilirsiniz.