AUZEF sistemine kayıt olmanız için bazı şartları sağlamanız gerekmektedir. Öncelikle, üniversite giriş sınavından sonra puanınıza göre başvuruda bulunabiliyorsunuz. Yanı sıra, 4 yıllık ya da 2 yıllık fakülte mezunu ya da öğrencisi iseniz, ikinci üniversite kapsamında başvuruda bulunabilirsiniz. Belirtilen lisans tamamlama programlarından birine kaydolacaksanız da DGS ile gerekli puanı almış olmanız lazım. Yabancı öğrenciler için YÖS’ün geçerli olduğunu da ekleyebiliriz. Eğer bölümler arası geçiş yapacaksanız Yatay Geçiş Sınavı’nı tercihe edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Nasıl Kayıt Olunur?
Eğer üniversiteye giriş sınavı ile AUZEF’e gelecekseniz, tercih listenizde İstanbul Üniversitesi AUZEF şeklinde seçeneğin bulunması yeterli. Ardından lise mezuniyet bilginiz, puanınız ve diğer kişisel belgeleriniz ile başvurarak kaydınızı oluşturabilirsiniz. İkinci üniversite kapsamında ise, eğer 2 yıllık mezunu/ öğrencisi iseniz, aynı şekilde 2 yıllık bölümleri, 4 yıllıklar ise 2 ya da 4 yıllık bölümlerden birini tercih edebilmektedir. DGS kayıtlarında ise, önceki mezuniyetinize dair gerekli bilgi ve belgelerle beraber AUZEF başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Yatay Geçiş Sınavı ile AUZEF
Eğer fakülteler arasında değişiklik yapmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken Yatay Geçiş Sınavı’na girmiş olmanız. Gerekli koşulları sağlayan öğrenciler, bu şekilde AUZEF kaydını başarı ile gerçekleştirebilir. İstanbul Üniversitesi’nin sayfası üzerinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sınav sonuç belgeniz ve gerekli diğer şahsi bilgileriniz ile beraber AUZEF bürosuna doğrudan başvuruda bulunabiliyorsunuz. Sağlık lisans geçişi ya da lisans tamamlaması yapacaksanız, bunun YÖK ile yapıldığını söyleyebiliriz.


Auzef için son olarak auzef ders kitapları satın almak isteyenler için bu ihtiyaçlarını sitemizden karşılayabileceklerini belirtmek isteriz. Auzef ders notları ve kitaplarına dair her şey sitemizdedir.


Site adresimiz : https://www.auzefdersnotlari.com/