Böcekler, hemen hemen her ortamda yaşayabilen bir türdür. Vücutlarındaki özel bezler sayesinde tükürük yağ gibi salgılar üretmektediler.

Böceklerin bazıları insan sağlığına oldukça zararlı dizanteri, veba hepatit gibi hastalıklarının mikroplarını taşır ve bu mikropları da insanlara bulaştırma ihtimali oldukça yüksektir. Bu sebeple Ankara İlaçlama Firmaları olarak işimizi özenle hijyenik bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Hastalık mikrobu taşıyan insan sağlığına oldukça zararlı olan böceklere haşere denmektedir, tabi ki bu böcek türünün zararsız olanları da vardır. Haşereler sadece böcek sınıfıyla da sınırlı kalmamaktadır bazı fare çeşitleri de veba mikrobu taşıyorsa eğer haşere olarak tanımlamaktadır. Bazı durumlarda veba mikrobunu taşıyan diğer bir canlı olan yarasada haşere sınıfına dahil olmaktadır.

Haşereler bazı kriterlere göre sınıflara ayrılmıştır;

1.Yürüyen haşereler ( bit, kırkayak, hamam böceği, salyangoz, kene, örümcek vb.),
2.Uçan haşereler (yaban arısı, güve, lağım sineği, sivrisinek eşek arısı vb.)
3.Kemirgenler (ev faresi, lağım faresi),
4. Rahatsızlık veren haşereler (uyuz böceği, akatlar ve mite, uyuz böceği)

İnsan sağlığına bu denli zararlı olabilen haşereler kurtulmak için düzenli olarak ilaçlama yapmanız gerekmektedir. Uzman ekibi ile yıllardır hizmet veren Ankara İlaçlama Ankara bölgesinde sizlere hizmet vermektedir.