3d Baskı


Evlerde ve ofislerde kullanılmak üzere üretilen ve tuval üzerine baskı makineleri ile işlenen doğa resimleri oldukça sıklıkla kullanılan resim çeşitlerindendir. Tuval baskı kullanımı giderek artmış artık baskı çeşitleri de kullanıcılar tarafından seçilmeye başlanmıştır. Kullanıcılar tarafından çizilen resimler arasında doğa resimleri soyut resimlerden ve canlı insan çizimlerinden çok daha fazla kullanılmaktadır. Doğa resim çizimleri resim yapmak isteyen kişilerin tuval üzerine yaptıkları resimlerde de çok fazla tercih edilmektedir. Çünkü bu resim çeşitleri kişinin psikolojisinin düzelmesine yardım ettiği gibi ev ortamına ve ofis ortamına neşe verir.


Canvas baskı günümüzde kullanılmakta olan resim çeşitlerinden bir tanesidir. Dijital baskı makineleri ile yapılan bu baskı çeşitlerinde de bir çok kişi duvara asmak için tablo oluşturur. Bu tablolarda yine kişilerin kendi tercihlerine kalmış ve bazı kişiler kendi kullanacakları tabloları kağıtlar üzerine çizim yaparak bu resimlerin çizimlerinin 3d baskı oluşturulmuş şekilde kendilerinin kullanımına sunulmasını isterler.


Doğa resimleri içinde kullanılan en çok renkler, mavi, mor, sarı, pembe ve yeşildir. Yeşilin bu saydığımız renkler ile karışması çok büyük bir güneşin ışığı ile yansımalar yapılarak 3D resimlerde sunulur. Bu resimler çok büyük boylarda ev salonlarında veya ofis bekleme salonlarında salon süslemeleri olarak ev halkına ve ofise gelen müşterilere sunulur. Doğa resimleri genellikle çocuk odalarında kullanılmaz bu odalarda çizgi film karakterleri kullanılması daha uygundur.


dorukbaski.com