Ülkede ve dünyada gelişen olaylar hakkında bilgi almak herkesin hakkıdır. Gelişen teknoloji ile artık haber oku son dakika gazete haberleri ve manşetlerine ulaşmak daha da kolay. İnternet sayesinde istenilen tüm haberler elimizin altında. Okuyucular en yeni ve güncel haberleri, en doğru haliyle görmek istiyorlar ve haber sitelerini bu kriterlere göre seçiyorlar. Bundan dolayı da en hızlı ve doğru bilgi bir internet haber sitesinde talep edilen özelliklerin başında geliyor. Bu bilgiler aktarılırken, yorum katılmamış ve tarafsız olmasına da dikkat edilmelidir. Tüm bu ihtiyaçların da bir haber sitesi tarafından karşılanıyor olması gerekir.

Güncel olmak hakkınız
Uzun zamandır beklenen emekli promosyonlarında son durum bilgilerine veya tuttuğu takımın oynadığı maç sonucuna veya hava durumu bilgilerine ulaşmak için uzun süre araştırma yapmak yerine hemen takip ettiği haber sitesinden bilgilere ulaşılmalıdır. Her konuda güncel kalmak artık her okuyucunun beklentisi ve haber sitelerinin bunu karşılaması gerekir. Okuyucunun durum itibariyle ilgi duyduğu konulara vakıf olup, ona göre haber konularını da belirlemek çok önemlidir. Güncel olurken de doğru bilgiler olmasına da özen gösterilmelidir. Bunların yanı sıra, okuyucu takip ettiği haber sitelerinden tarafsız olmasını bekleyecektir. Tarafsız ve doğru yapılmış olan bir siteye takipçisi de bağlılık gösterecektir.

Tüm dünyadan bilgi edinin
Asgari ücret ne kadar oldu? Peki, Amerika ekonomisindeki son durum ne? Dünya ekonomisini ve karşılaştırmalar hakkında bilgi edinerek kendi fikrini oluşturmak isteyecek okuyucuya da gerekli bilgilerin aktarılması gerekir. Dünyadan haber manşetleri sunarak, tarafsız ve doğru haberleri en kısa sürede okuyucusuna sunmalıdır. Türk ve dünya ekonomisi, spor, gezi, vs. bilgilerini en güncel şekilde yansıtan haber sitesi, takipçi kitlesine de çeşitlilik getirecektir. Haber sitesi, genişleyen takipçi kitlesine karşı sorumluluğunu bilmeli ve haber alanında gerekli farklılığı sunmalıdır.

Görsel ve basit erişim
Son dakika gazete haberleri sunulurken gerekli görsellik de kullanılmalı ve okuyucuyu çekmelidir. Verilen haberin görsellerinin uygun seçilmesine ve haberi desteklenmesine de dikkat edilmelidir. Okuyucusunu çarpıcı başlık ve manşetleri kullanarak daha fazla bilgiye erişmeye yönlendirmesi gerekir. Görsellik sadece haberi sunmak için değil aynı zamanda istenilen bilgiye ve habere ulaşabilmek için de kullanılmalıdır. Haber sitesinin en basit şekilde sunularak, bilgi erişimini de kolaylaştırması gerekir. Haber bilgilerini okuyucusuna sunarken de, site içerisinde bulunan genel bilgilerde de okuyucunun anlayacağı dili kullanmak ve anlaşılır olarak hazırlamaya özen göstermek gerekir. Takipçisinin görmek istediği bir haber sitesi haline getirmek, haber içeriğinde gösterilen titizlik kadar önemlidir.