SiaCoin şuan için (bu yazının yazıldığı an itibariyle) 414 milyon dolar pazar değeri ile diğer iki rakibinden çok daha önde olduğunu ve daha fazla kabul görerek daha çok insana ulaştığını açıkça söyleyebiliriz. Reddit’de kendine ait olan kısımda 5214 takipçiyle aynı zamanda yüksek bir takipçi sayısına ulaştığı ve Bitcointalk forumunda da ana konusunun 249 sayfaya ulaşmış olması, hakkında ne kadar konuşulduğunu gösteriyor..
Arkasından Storj Coin 71 milyon dolar pazar değeri ile takip ediyor ve ikinciliği yakın zaman içerisinde kaptıracak gibi durmasa bile SiaCoin içinde pek tehdit oluşturuyor gibi durmuyor. Redditte kendi subredditinin 2266 takipçisi olması yaklaşık yarı yarıya bir takipçi sayısıyla SiaCoin’in hemen arkasında ve Bitcointalk Forumlarında ki ana konusunun 40 sayfada kalmış olduğunu görebiliyoruz.
Son olarak Burst Coin belki de en eskilerinden olmasına ve Bitcointalk’ta bulunan konusunun 10 Ağustos 2014 gibi Kripto dünyası için eski sayılabilecek bir tarihte açılmış olmasına rağmen bazı aksamalar doğrultusunda sadece 28 milyon dolar pazar değerine ulaşmış durumda. Bununla beraber Reddit sitesinde ki subredditi sadece 652 kişi takip ediyor ve fakat bitcointalk’ta ki ana konusu 1265 sayfa olmuş durumda. Eğer üstündeki tozu silkeleyip bir de geçmişini kullanarak köklü bir coin olma yolunda ilerlerse üstündeki iki coine yetişebilme ihtimali olabilir. Bu süreçte sabırlı olan BurstCoin sahipleriyse hem Poloniex’te yayınlanması hem tekrar canlanması doğrultusunda geleceğe daha ümitli bakıyorlar diyebiliriz.
Bu üç coinden hangisi başarılı olur veya yeni bir coin ortaya çıkarak çok daha fazla başarı yakalar mı bilemeyiz fakat görünen o ki Drop Box ve Amazon gibi büyük şirketlerin en büyük rakibi diğer küçük işletmelerden ziyade Kripto Dünyasından çıkan bir coin olacak gibi gözüküyor. Online Storage dünyasını yıkabilirler mi bilemeyiz fakat sallamaya başladıkları şimdiden söylenebilir.


kaynak:
http://coin-turk.com/online-depolamada-kripto-para-cozumleri-burst-storj-ve-siacoin-nedir