Dash’in kuruluşu, şimdiye kadar yapılmış tüm işlemlerin merkezi olmayan bir defteri olduğu blokaj zinciridir. Bu blok zincir, “İş Kanıtı” (PoW) adı verilen bir konsensüs mekanizması ile güvence altına alınmıştır. “Madencilik” adı verilen bir süreç sayesinde insanlar son derece zor matematik problemlerini çözmek için özel bilgisayarlar kullanıyorlar. Çözümleri doğruysa, blok çubukta yeni bir blok ekleme hakkına sahiptirler. Şebeke problemin doğru bir şekilde çözüldüğünü doğruladığında blok zincirine yeni bir blok eklenir ve madenci Çizgi para birimiyle ödüllendirilir.


Dash Madenciliği Nasıl Yapılmaktadır?
Bu yazımızda “dash madenciliği nasıl yapılır ?” hakkında size ayrıntılı olarak bilgi vereceğiz. Vereceğimiz bilgiler ile artık her şeyi öğrenebileceksiniz. Dash madenciliği yapmak istediğiniz zaman yapmanız gereken ilk şey anti virüsünüzü devre dışı bırakmaktır. Bunun sebebi, Darkcoin cüzdanını veya madencilik yazılımını bilgisayarınıza indirdiğinizde bunu anti-virüs programınız, bir virüs gibi algılayacaktır. Bu nedenle anti-virüs programı güvenli olmadığı bildirimini vererek otomatik olarak silinmesine neden olmaktadır. Bu yüzden yapacağınız ilk şey, anti virüsünüz ne olursa olsun devre dışı bırakmaktır. Ondan sonra dash cüzdanını bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. En son güncellenmeyi indirmek için Darkcoin’in web sitesine gidip, bilgisayarınızın işletim sisteminize uygun cüzdanı indirmeniz gerekiyor.


Özel Entegre Devreler Uygulaması
Uygulamaya Özel Entegre Devreler (ASIC’ler) adı verilen uzman bilgisayarlar, Dash’ın İş Yükü Kanıtı sorunlarını mümkün olan en yüksek verimle çözmek için tasarlanmıştır. Şu an piyasada bulunan dash mining cihazları olan Dash ASIC’ler şunları içerir: ASIC Pinidea X11 Miner DR-1 ASIC Pinidea X11 USB DU-1 ASIC iBeLink DM384M X11 ASIC X11 Baikal Mini Miner ASIC Baikal A900 X11’dır. Ayrıca, CPU Madenciliği SGminer / ekran kartları, havuz İstatistikleri Windows’ta AMD GPU’su da gerekmektedir.


CPU / GPU Madenciliğinde artık maliyet etkin olarak bulunmadığının farkında olmanız gerekmektedir. Bu oldukça basit bir prosedür olup, cpu için mümkün olan en hızlı hash oranını elde etmek için örnekler verilecektir. Ancak daha önce bunu optimize etmiş madencilerin bulunabileceğini unutmamak gerekmektedir. Bu nedenle, “dash mining nasıl yapılır? “ hakkındaki benzer dash maden sitelerini de gözlemlemeniz en yeni sürümlere ayak uydurmak için gereklidir. Bu nedenle iyi bir araştırma yaparak bu işlemleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz.


kaynak: coinrehberi.com